FM300 pod sufitem

Zaczęty przez JanekAZ, 2025-10-22 | 23:19:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

JanekAZ

Pytanie może głupie, ale walczę o każdy centymetr kwadratowy na podłodze garażu :D

1. Czy montując Cormaka FM300 pod sufitem, tak że silnik będzie na wysokości 1.6-2.0 m nad ziemią, da sobie radę ze wsysem wióra na rurze spiro 3m?
2. Czy tą rurę między silnikiem a separatorem (?) mogę skrócić?
3. Silnikowi/turbinie się coś stanie jak obrócę o 90 stopni (aby dmuchał w bok)?

Nie spodziewam się żeby ktoś uprawiał podobną akrobatykę, ale doświadczenie ogólne na pewno jest większe niż moje, gdzie to mój pierwszy odciąg :) I wolę spytać zanim stracę sobotę na zabawę która okaże się bezcelowa.

A ogólnie wsysem tego sprzętu jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, mimo tej rury 3m spiro to wiór znika przepięknie. Jedynie żałuję że nie wiedziałem że istnieją już gotowe odciągi jednoworkowe pracujące poziomo, ale zapewne przy grubościówce to i tak bez sensu (jeszcze nie strugałem na tym, ale wcześniej odkurzacz to co 15 minut czyściłem)

dzikyboo

Wszystko będzie git. Miałem tak zrobione

JanekAZ

Dzięki, to w weekend montuję 8)