nowe cudo do spawania - widział to ktoś na żywo?

Zaczęty przez M52, 2023-10-08 | 16:36:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

M52

http://www.harlo.online/index/goods/detail?goods_sn=UhWN4vWK&lang=region-bln&fbclid=IwAR0E4h1Ol-W91iA-IFkA2T4WvjhVnyUKnlCIYFz0hH2F6OT7z_NlB3gg6GE

https://pol.nwvwow.top/?m=Item&a=show&id=47676&fbclid=IwAR0doMhrY0JhKmr22-Du0wPY6HL8FOcaePiJou9N03fEBK9SifXureqwTYs

Jakieś cudowne spawarki, w sam raz dla amatora. Ciekaw jestem, czy ktoś już spotkał się gdzieś z tym urządzeniem i mógłby podzielić się opinią. Gdyby to naprawdę działało, to byłoby to bardzo przydatne narzędzie.

Matgregor

Rób rób, a garb Ci sam wyrośnie...

M52

Na fb ludzie piszą, że ktoś to kupił i dostał chińską lutownicę. Ostatnio wciąż widzę reklamy tego cuda. Ta cena jest po prostu nierealna.

pinkpixel

też bym chętnie zobaczył/wypróbował :)
z tego co widać wnioskuję że nawet jeśli działa to tak jak zachwalają, to wymagać to będzie dużo większej precyzji na etapie przygotowania elementów, ich spasowania, na żadnym obrazku nie było widać by gdzieś użyty był materiał dodatkowy do spoiny, a jeśli takiego nie ma, to trzeba by było tak obrobić miejsca łączenia by były na styk, zero szpar - co sądzicie?

przemek.drzymala

#4
Ja tam spawaczem nie jestem ale nawet jeśli by to miało działać (a na pierwszy rzut oka widać że to spam) to nie ma to prawa działać. Spaw musi się wtopić w materiał ale musi też być podany materiał z zewnątrz w każdej znanej od lat metodzie spawania, przy grubszych elementach musi być zrobiona faza żeby miał on sens... Zwykłym migomatem można zagrzać cienkie blachy np jak się robi heat shield przy samochodach ale to punktowe zgrzewanie a nie spawanie bo tu nawet na logikę nagle tworzy się spina i ten materiał bierze chyba z powietrza..

ux

To nie zadziała, dewart jest żółty. Domeny sklepów też świeże, jakby trefne.
"Nje ma letko" ~ Ryszardo Coelho

Marek_

Ja rozmawiałem z chłopakiem który kupił maszynę do usuwania rdzy za ponad 100k w celach zarobkowych i z rozmowy wynikało że nie jest do końca zadowolony. Mówił że nie robi tak szybko jak na filmikach i że z mocno skorodowanego materiału nie doczyści.
Rozmawiałem też z ludźmi którzy kupili spawarkę laserową za podobne pieniądze, spawa fajnie pokazywali próbkę blacha czarna 2 albo 3 mm zespawana z blachą ocynkowana 1mm pod kątem 90 stopni, fajnie to wyglądało.
Reasumując dla mnie to lipa, nie wiem czy jakby dopisać jedno zero do ceny to czy nadawało by się to do spawania i usuwania rdzy.