listwa przyblatowa

Zaczęty przez mam duże...EGO, 2024-04-23 | 17:03:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

mam duże...EGO

Panowie blat  drewniany ,plyta  gazowa wiec zrobienie listwy przyblatowej z blatu  drewnianego ,raczej odpada.Mysle o listwie z pcv/duzy wybor na znanym portalu na a/ale  srednio to wyglada,moze ktos mial podobny dylemat i doradzi lub wrzuci link do jakisc  sensownych listew/kolor czarny wskazany/pozdrawiam

Pistolet

#1
np. silikon atlas 020 ? Plastykowa listwa to profanacja drewna...

Jak masz blat drewniany i silikon nie zakryje zbyt dużych szczelin to lepszym rozwiązaniem jest niski panel przyścienny wykonany z tego samego drewna (można dociąć starą klepkę lub panel drewniany). W miejscu za płytą gazową można zrobić osłonę z cienkiej blachy szczotkowanej.


Bart_K

Pytanie podstawowe, z czego wynika że w ogóle musi być listwa, teraz się odchodzi od listew, drobniutki silikon do ściany i tyle.
Może jest na tyle równo że się da bez listwy? No chyba że nie, to nie wiem.

Mery

Cytat: Bart_K w 2024-04-29 | 13:09:19 z czego wynika że w ogóle musi być listwa

nie musi, nikt nikogo nie zmusza :)

ale nie zawsze jest równo, pozostawienie bez żadnego wykończenia to głupi pomysł bo zawsze będzie się syf zbierał i woda dostawać za blat, silikony, akryle na krótko wyglądają ładnie i estetycznie, też trzeba je co jakiś czas wymienić, Jeśli robisz meble zawodowo to nie masz czasu, co pół roku jeździć na poprawki do klientów, bo panie tu mi puchnie, tam brzydko, silikon odpadł itp.