Szlifierka kątowa Metabo WEV 15-125 ma ktoś?

Zaczęty przez wojo72, 2020-12-07 | 14:40:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojo72

Trafiła mi się potrzeba wyczyszczenia paru metrów betonu z kleju po płytkach. Coś tam zacząłem tarczą garnkową ale szlifierki które mam 125 mm (najmocniejsza to makita 1100W) mają za małą moc i przymula je jak jechałem całą powierzchnią. Musiałem zbierać krawędzią a wtedy pyli niemiłosiernie mimo osłony dlatego chce coś mocniejszego kupić. Wstępnie zdecydowałem się na Metabo WEV 15-125 bo  sprzedają ją też w zestawach do szlifowania betonu ale obejrzałem w markecie i ma korpus dosyć dużej średnicy i wydawała mi się nieporęczna, ma ktoś i mógłby napisać jak się tym pracuje?

KolA

Mam, jest zaje**sta. Wcześniej miałem Graphite i była cholernie ciężka i nieporęczna. Ta jest zgrabna, dobrze leży w ręce i mocy jej nie brakowało jak tarczą szlifierską do betonu równałem wystające krawężniki.

wojo72

No to trzeba będzie sobie jeszcze jeden prezent sprawić w tym roku i zakupić. Jedna rzecz mi się nie podoba w tych nowych metabo że wzięli przykład z boscha i robią łożysko zespolone z pokrywą przekładni. Wszędzie rzucają kłody pod nogi, nawet jak ktoś chce parę złoty zaoszczędzić i sam sobie łożysko wymienić.

RobRob

Mi szlifierki metabo pracują po pare lat ale jak kupować to tylko z regulacją obrotów

kwita

#4
Od kilku lat mam Metabo Quick, 1400W z regulacją obrotów,  do tego oryginalna przystawkę do betonu,  z odkurzaczem Festool śmiga bez problemu,  robi co ma robić. Przy umiejętnym prowadzeniu nic się nie pyli.
Koszt przystawki to około 200 zł.

wojo72

Dodam że do metabo z beznarzędziowo przestawianą osłoną tarczy (ja mam WEV 15-125) nie pasują tanie chińskie osłony do szlifowania betonu, trzeba przerabiać albo stosować oryginalną a np. do makity pasują.

kwita

Oryginalna oslona metabo GED125 to około 190 zł. Osłonę zakłada sir bez użycia narzędzi,  tak samo jak przestawia się i ściąga osłonę tarczy. Trzeba tylko zdjąć oring aby założyć osłonę do betonu. Ogólnie szlifierka bardzo dobra.