Stomana i Rojek Czy to dobre?

Zaczęty przez mateosj, 2021-01-04 | 09:51:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

mateosj

Jak w temacie. Chce zanabyc pilarko frezarke. Widze ze te marki sa w dobrej cenie. Czy jakosciowo tez jest dobre? :) , i warte  $.
Bede wdzięczny za pomoc.

SETA

Rojek to porządna, czeska firma.

istolarstwo


Bill Door

Stulejman, nickmann czy berbardo lub holzshity to z jednej fabryki

Frezarkie Myslowitz ma Marcin Wyszecki do niego uderzaj z zapytaniem

Gif-ted guy.

Stolarzyna

Jako użytkownik strugarko-gruboścówki ADM 320 czuję się w obowiązku wziąć Stomanę w obronę. Legenda głosiła onegdaj, że to ostatnia działająca w Unii fabryka, bazująca na własnych półproduktach. Huta faktycznie istniała/istnieje w bułgarskim Perniku a jakiś czas temu przejął ją Sidenor. Co w tych maszynach było/jest bułgarskie a co chińskie -diabli wiedzą. Jeśli faktycznie ryż -to ciężki. I to główna zaleta. Reszta -nawet jak na moje umiejętności -pozostawia wiele do życzenia. Ale wiedziały gały...

Cytat: istolarstwo w 2021-01-04 | 16:18:02
Stomana to ryż
Piotr.

andropow

Wykop.
Czy obecnie pilarki Rojka to nie zwykłe chiczury (przynajmniej część)?

piotr.pzn

W zeszłym roku na Dremie trochę zmacałem maszyny Rojka i pogadałem z przedstawicielem. Te tańsze, pomarańczowe (coś typu seria hobby) wyglądały trochę po chińsku. Ale te zielone i niebieskie (czy te bardziej pro) wyglądały masywnie i solidnie.
Póki co moje zakupy frezarek ograniczyły się do jakiegoś starego gruza Jaromy, ale gdybym miał kupować nową, to korci mnie ten Rojek. Kusi ceną (tańszy od Feldera, porownywalny np do Holzkrafta), ale trochę niewiadoma, bo chyba mało kto u nas to ma.
Też mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto opisze trochę więcej swoich doświadczeń z tą marką.
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.