Łączenie trzech kantówek pod kątem 90°

Zaczęty przez Grzegorz_j90, 2020-12-16 | 18:28:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mery

Cytat: Grzegorz_j90 w 2020-12-17 | 23:54:58 Sprawa załatwiona. Połączyłem sposobem zaproponowanym przez @Mery. Kantówki naciąłem na taśmowce, podpierając je rolką na stoajku z Juli, a resztę wydłutowałem. Także temat rozwiązany.

a fotki gdzie ?
pochwal się jak wyszło ;)

Bill Door

Gif-ted guy.

mwtyczek

Cytat: tomekz w 2020-12-18 | 11:40:51
By zwiększyć  wytrzymałość połączenia dwóch poziomych kantówek ,  szerokość  czopów  proponuję zrobić  jako 2/4 -te  grubości  kantówek , a nie 2/3 -cie  jak jest  na  zdjęciu .
2/4=1/2. Wtedy nie ma miejsca na połączenie z pionową. Tak mi się wydaję. Jednak chętnie zobaczę rysunek tego o czym piszesz;)
Łączenie trzech elementów tego samego przekroju w trzech kierunkach.

tomekz

Cytat: mwtyczek w 2020-12-19 | 09:37:12 Wtedy nie ma miejsca na połączenie z pionową. Tak mi się wydaję.

Na pionową zastaje też  1/2 i to   moim zdaniem  starczy , a wzmocni połączenie skrzyżowane poziomych , które musza tam  mieć  wybranie do połowy ich  grubości .


Bill Door

Gif-ted guy.

mwtyczek

Teraz jasne. No nie widziałem tego wcześniej, dzięki ;)

bozyl

Nie chce robić spamu skoro temat był chociaż dawno.mam pytanie właśnie odnoszące się do wytrzymałości poziomych kantowek przy łączeniu 1/3. Czy to nie będzie tak ze nośność/wytrzymałość ich spadnie o 66%? Jak temu zapobiec? Czy np. nałożenie kleju od lica i z reszta wszystkich stykających się powierzchni zniweluje ten problem? Od dłuższego czasu nie daje mi to spokoju i w końcu mam gdzie spytac.

tomekz

Cytat: bozyl w 2021-09-16 | 21:42:30 Od dłuższego czasu nie daje mi to spokoju
Nie stresuj się :D
Ich podparcie jest od dołu co gwarantuje wytrzymałość ,a  wzmocni się  też jeśli zastosujemy  klej .

bozyl

Ja wiem, ze podparcie jest od dołu tylko podpiera 1/3 materiału stad szukam aż mi ktoś to rozjaśni czy np stosując kantowke 60x60 i robiąc to połączenie na 1/3 mam taka sama wytrzymałość jakbym jedna na druga wsadził i skręcił od góry. W ogóle jest jakaś literatura, która o wytrymalosciach połączeń traktuje? Bo mam jakieś tam ,,prace w drewnie" ale nic nie mówią o wytrzymałości.

Ircos

;

bozyl

Ot właśnie takie łączenie w wyobraźni budowałem, ale nie oszukujmy się, do pięknych nie należy 😏

VelYoda

haliaetus lub haliaetos – morski orzeł (bielik), rybołów, od gr. ἁλιαιετος haliaietos – morski orzeł (bielik), rybołów, od ἁλι- hali- – morski, od ἁλς hals, ἁλος halos – morze; αετος aetos – orzeł.

VelYoda

haliaetus lub haliaetos – morski orzeł (bielik), rybołów, od gr. ἁλιαιετος haliaietos – morski orzeł (bielik), rybołów, od ἁλι- hali- – morski, od ἁλς hals, ἁλος halos – morze; αετος aetos – orzeł.


tomekz

Cytat: bozyl w 2021-09-16 | 22:13:49 60x60 i robiąc to połączenie na 1/3 mam taka sama wytrzymałość jakbym jedna na druga wsadził i skręcił od góry.
Nie będziesz miał takiej samej  wytrzymałości , ale nie  będą stykać się w jednej  płaszczyźnie . W drewnie niestety gdzieś  trzeba  wyciąć ,by zrobić  miejsce  dla drugiego elementu