Wiedza teoretyczna > BHP

Słuchawki/ochronniki słuchu

(1/8) > >>

Bladepoland:
Do kompletu nam brakuje - Słuchawki, ochronniki sluchu ;D.
Czego używacie. Ja póki co lekkie z wymiennymi gąbkami od 3M. Nie lubię nakładanych typowych na uszy mydelniczek. Czuje po jakimś czasie szum w uszach. Poza tym w niektórych odgroda jest taka, ze nie słyszę jak pracuje maszyna, czy nie ma jakiegoś oporu za dużego itd.
Trafiłem swego czasu na dobre recenzje ochronników Sensgard, ale nie bardzo idzie je u nas kupić. Jak ktoś coś na ten temat to chętnie ;).

Acar:
Lux tool. Kiedyś kupiłem i tak se są. Często zakładam nawet jak skręcam korpusy. Bo lubię. Przynajmniej nie słyszę jak śpiewam.  Teraz się na peltory zaczaję.

leeching:
w warsztacie i na budowie lubię te, bo prawie ich nie czuć na sobie i mają wymienne końcówki:
https://www.leroymerlin.pl/odziez-i-artykuly-bhp/okulary-maski-nauszniki-kaski-ochronne/nauszniki-zatyczki-ochrona-sluchu/nauszniki-przeciwhalasowe-c-11410644-dexter,p409900,l3145.html

natomiast jak potrzebuję w domu ciszy, to zakładam najgrubsze peltory optime III :D

bartsmetkowski:

--- Cytat: leeching w 2019-01-04 | 14:34:43 ---peltory optime III :D
--- Koniec cytatu ---
mam II i III, oba modele warte swojej ceny. do tego bardzo wygodne przy dłuższym używaniu

zamator:
Ja mam jakieś takie nauszników produkcji nieznanej, z marketu. Przy dłuższym używaniu kiwpskiem.  Zupełnie niekompatybilne z okularami.

Kiedyś miałem całą masę takich małych wtykanych w  uszy ochronników słuchu. Gdzieś z wyjazdu do data center  w centralnej unii europejskiej. Tam mają w przepisach że takie coś muszą zapewniac jak jest jakiś tam poziom szumu. Fajne, lekkie, powiedzmy że kilkurazowe. Chciałem znaleźć w pl, ale cena jakaś z kosmosu, chyba że kupujesz kilkaset na raz.

Nie wiem jednak jak na dłuższe roboty i jak przy większym hałasie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej