Inne tematy > Chemia do DREWNA - kleje, lakiery, bejce, oleje, itd.

Bejca, Impregnat ,Lakier

<< < (2/6) > >>

tomekz:
Rację  wg. mnie  macie ale nie do końca .
By być pewnym efektu  to  bejca  powinna być  nakładana  na surowe  drewno - to po pierwsze . I tu  np  wodna   czy spirytusowa lub nitro  będzie ok do dalszego pokrywania  z zachowaniem prawidłowego  nakładania ( np nitro bejca i na to nitro  podkład z pistoletu  )
ale
sa bejce olejne , wtedy lakier  np , wodny  na tłustej  bejcy nie do końca jest  właściwy .

przemek.drzymala:
Jeśli chcesz lakier na zewnątrz to bajca potem izolant potem lakier ale i tak zdecydowanie bardziej polecał bym lakierobejce lub lazur przystosowany typowo do zastosowań na zewnątrz

Qiub:

--- Cytat: Torqe w 2021-06-10 | 15:59:29 ---bejca + izolant + lakier

--- Koniec cytatu ---

taka kolejnosc

Quantum:
Bardzo dziękuję za rady .Zrobię i napiszę jak wyszło

Bacek:

--- Cytat: PWCplus w 2021-06-10 | 19:54:49 ---Bejca to tylko kolor. Bez znaczenia na jakim rozpuszczalniku. Po wyschnięciu impregnat. Na koniec lakier.
--- Koniec cytatu ---
Nie wiem jak to jest po polskiemu ale są bejce z pigmentu  i "barwnika" (die). To drugie ma dużo mniejszsze cząsteczki i daje bardziej naturalny wygląda (bardziej wsiąka w drewno). Te z pigmentu bardziej je pokrywają/malują niż barwią. Nie wiem czy jest jakaś reguła na to ale wodne które miałem był raczej były typu pigmentowago, a np spirytusowe od 3V3  drugiego typu. Jasnym dębem od nich robiłem podłogi sosnowe u siebie i wyszło super, taka proteza drewna egzotycznego. Ale na próby chyba ze 20 różnych bejc kupiłem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej