Kornikowo - Forum stolarskie

Wasze projekty => D.I.Y. => Wątek zaczęty przez: Mcgyver w 2021-06-13 | 14:57:32

Tytuł: Renault Trafic III - drobna zabudowa
Wiadomość wysłana przez: Mcgyver w 2021-06-13 | 14:57:32
Jako ze moje wozidełko słuzy mi zarówno jako osobówka jak i auto do przewozu wielu rzeczy i serwis na kołach, postanowiłem zagospodarować niewykorzystane miejsce z obu stron bakażnika przy drzwiach. Bardzo podobaja mi sie małe systainery, Festoola ktore w tym przypadku idealnie pasuja na plastiki, trzeba było jedynie zrobic mocowanie i jakas podstawke zeby stały prosto, poniewaz oryginalne plastiki sa pod ukosem. Podstawe wyciąłem ze sklejki laminowanej o grubości 30mm na taśmówce pod ukosem aby zniwelowac pochylenie boczka auta. Do zamocowania pierwszego systainera wydrukowałem na drukarce 3D specjalne mocowania, znaleznione na thinverse.com. Co prawda mocowania i blokada były dla duzych skrzynek ale wystarczyło je odpowiednio przeskalowac i pasują idealnie. Sklejke przykręcilem do boczków wkrętami (sa schowane poduchwytami) a same uchwyty - malutkimi wkretami od góry. Krawedzie sklejki pomalowałem na czarno żeby nie odrózniały sie mocno od reszy.
Kiedyś kupiłem w lidlu poziomicie powerfixa z elektronicznym wyświetlaczem. Kosztowała jakies smieszne pieniadze, ale o dziwo bardzo odbrze sie sprawdza i jest w fajnym pokrowcu. Dla niej tez powstało mocowanie przykrecane w fabryczne otwory w ktorych były trzpienie na półki.

Samo wykonanie obu mocowan jest bardzo proste ale jak dla mnie bardzo uzyteczne bo w tych miejscach nic bym nie postawił a tak bez problemu z kazdej strony mozna postawic po kilka pudełek z róznymi rzeczami ktore nie beda sie walały po samochodzie
.
Tytuł: Odp: Renault Trafic III - drobna zabudowa
Wiadomość wysłana przez: kwita w 2021-06-13 | 17:04:06
Bardzo sprytnie i pomysłowo. Też lubię te mini FS ;D
Tytuł: Odp: Renault Trafic III - drobna zabudowa
Wiadomość wysłana przez: jaricz w 2021-06-14 | 15:19:16
Pomysłowy jesteś, nik w końcu zobowiązuje(●'◡'●)