Narzędzia ręczne > Dłuta / Noże / Urządzenia do rzeźbienia

Dłuta snycerskie na początek.

(1/1)

Ezgarot:
Witam korników. Niedługo zamierzam zrobić projekt w którym uwzględniłem parę dekoracji wyżłobionych w drewnie. Moje pytanie, jakie dłuta na sam początek?

Co do dłut, byłem w markecie "Jula" i rzuciły mi sie dwa rodzaje dłut, jedne to znane i podobne do dłut tokarski ( prawie to samo wykonie) https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/narzedzia-reczne/dluta-ciesielskie-i-narzedzia-do-rzezbienia-w-drewnie/narzedzia-do-rzezbienia-w-drewnie/zestaw-snycerski-128302/, a drugie, jak macałem, naprawde lepsze wykonanie to https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/narzedzia-reczne/dluta-ciesielskie-i-narzedzia-do-rzezbienia-w-drewnie/narzedzia-do-rzezbienia-w-drewnie/zestaw-snycerski-128003/. Czy macie jakieś inne zestawy?

jaworek:

--- Cytat: Ezgarot w 2019-12-29 | 19:55:24 ---Czy macie jakieś inne zestawy?

--- Koniec cytatu ---
Taaa , np. taki https://dluta.pl/Zestaw-dlut-rzezbiarskich-PFEIL-12-czesciowy-w-etui
a o co chodzi?

Smokit:
tych za 39,90 to bym nie brał.
kilka lat temu kupiłem coś podobnego, nic z tym nie robiłem
ale jak chciałem to za nic nie szło, nie ważne że nie znałem technik i nie znam, ale jedna rękojeść po delikatnym stuknięciu rozleciała się w mak. nie z juli, ale wyglądem to 99% to samo.

NieTylkoMeble:
Zdecydowanie polecam Pheila.

Niezależnie od marki myślę, że na początek wystarczą tak naprawdę trzy dłuta: dwa proste 14 oraz 12 (lub 15) i jedno wygięte 5 albo 6. Generalnie niezbyt dużych rozmiarów. Potem się okaże co bardziej potrzebne i można dokupować.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej