Narzędzia ręczne > Dłuta / Noże / Urządzenia do rzeźbienia

Zestaw dłut stolarskich na początek

<< < (2/3) > >>

maniek444:
Moje pierwsze dłuta to tez narex, dobre dłuta za w miarę rozsądne pieniądze. Teść mi sprezentował dłuta lidlowskie, one nie wiele ustępują tym od narexa. Także polecam.

ail:
Potwierdzę, co napisali poprzednicy, Narex ma jeden z lepszych stosunków ceny do jakości. Jeśli możesz sobie pozwolić na taki zestaw to jak najbardziej się sprawdzi. Jeśli jednak jest za drogo to znów, jak napisał pinkpixel, kup po sztuce i zobacz czego potrzebujesz. Ja mam jednego irwina z castoramy i dobrze się sprawdza.
Sam zacząłem od zestawu silverline i moim zdaniem są za miękkie, deformowały się na wszystkim i w końcu skończyły jako zdzieraki.

kwita:
W Castoramie masz Irwin. Są Łukasz Giergasz polecał... Dobre i cena dość przystępna. Mnie w nich tylko denerwują uchwyty z tworzywa. Mam jedno ☝️

dr_Evil:
Tak, mam na czym ostrzyć- tę sprawę zostawiam poza tematem. Do tej pory używałem tylko Kirschena 8mm rzeźbiarskiego- jakoś dawał radę, ale najbardziej brakowało w nim fazowania.
Co do narexòw są dwa zestawy-ciągi: 6, 10, 14... i 8, 12, 16,.. czy z tym związane są jakieś "standardowe" elementy, wielkości wykrojòw czy dodatkowe wyposażenie? Czy to po prostu zestaw ciut węższy i ciut szerszy?
OC, widzę, że warto mieć cienkie w warsztacie i takie do ogonòw. Czy te szersze, poza obròbką większej powierzchni mają jakieś zalety?

ail:

--- Cytuj (zaznaczone) ---Czy to po prostu zestaw ciut węższy i ciut szerszy?
--- Koniec cytatu ---
Tak  :)


--- Cytuj (zaznaczone) ---Czy te szersze, poza obròbką większej powierzchni mają jakieś zalety?
--- Koniec cytatu ---
Ja używam szerszego do skrawania, mam 35mm i bardzo wygodnie się nim pracuje. Ale oczywiście to kwestia indywidualna.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej