Płyty meblowe/stolarskie/itd > Dodatki

Oklejanie obrzeży

(1/2) > >>

grzechu83:
Cześć
Przymierzam się właśnie do zrobienia kilku półek z płyty i po docięciu obrzeża będę chciał okleić. Tu pojawia się jednak dylemat "czym i jak". Jeśli chodzi o "czym", to widzę 3 możliwości:
1. Obrzeże PCV
2. Obrzeże ABS
3. Obrzeże... sam nie wiem, chyba "z naturalnego forniru", jak przeczytałem na jednej aukcji.
Co do "jak", to "obrzeże z forniru" z klejem idzie np. pod żelazko. Pozostałe obrzeża bez kleju - pod klej kontaktowy i młotek. Ale obrzeża z PCV i ABS są też już gotowe z klejem. I co z nimi? Pod żelazko? Pod młotek? Pytania pewno banalne dla większości, ale ja z płyty jeszcze nic nie robiłem, to chciałbym się dowiedzieć co wybrać i jak użyć.

Strużyn:
Jak naturalne to żelazkiem bardzo fajnie się nakleja. Jak PCV to żelazko odpada bo rozpuści okładzinę ..... wtedy używamy kleju kontaktowego w spreju, albo z puszki. Jak standatron to na żelazko też ładnie się nakleja.

fyme:
Jak pcv tudzież ABS masz już z naniesionym klejem to opalarka się nada. Z ręki jednak nie będzie łatwo. Gdzieś w dziale diy jest mój wątek z prowizoryczną okleiniarką właśnie takich obrzeży z klejem :)

grzechu83:
fyme, widziałem Twoją konstrukcję, jednak u mnie to (póki co) raczej przygoda na jedną noc z płytą, niż chociażby romans bez zobowiązań, więc chyba ten "fornir naturalny" pod żelazko będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jakacor:
Widzialem tez takie obrzeza z klejem - jak naklejki. Naklejalem biale tylko na warsztatowych meblach i poki co trzymaja.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej