Płyty meblowe/stolarskie/itd > Dodatki

Oświetlenie mebli kuchennych...

(1/3) > >>

kwita:
Oświetlenie szafek górnych, jak prowadzicie przewód w korpusie szafki górnej:
- wewnątrz szafki,
- na zewnątrz,
- wewnątrz korpusu przed złożeniem?
Ciekaw jestem jak rozwiązujecie montaż samego okablowania (zasilania) taśmy ledowej w profilu. Czy i jak wykonujecie (czym) rowek w płycie spodu szafki?
Przyznam, że często jeśli jest taka możliwość, przewód dochodzi na zewnątrz szafki pomiędzy ścianą a szafką, nic nie widać a jest trochę zabawy z tym. Kiedyś robiłem wpuść piłą z boku spodu szafki i wyprowadzałem kabel. Ale trzeba uważać podczas skręcania.
Czy ma ktoś jakieś sprawdzone sposoby?
Jeśli chodzi o szafki dolne, to montuję oświetlenie w górnej szufladzie (sztućce), cofam o 8-10mm górny wieniec, przewiercam od czoła na końcu aby wyprowadzić przewód, na tylnym wieńcu daję przełącznik...Tu akurat jest prościej...

Acar:
Ale Tobie się rozchodzi o oświetlenie wewnątrz szafki?

kwita:
Oświetlenie pod szafkami górnymi-podszawkowe! :) czyli oświetlenie blatu roboczego czy jak inni go nazwą, doświetlenie i nie na końcu szafek pod ścianą, co niektórzy robią zasłaniając nacięcia bocznych szafek jak wpuszczają HDF :). Ja zazwyczaj robię to około 50-60mm od przedniej krawędzi...

Oświetlenie szafki wewnątrz do banał bo kable wychodzą przez HDF do tyłu i wszystko łączysz za plecami... ;)

Bladepoland:
Ja to robię na dwa sposoby. Pierwszy - montujesz szafki, przy czym pierwsza i ostatnia mają dłuższe po jednym boku o 18mm (jedna po prawej druga po lewej). Wieszam i poziomuję szafki. W przestrzeń pomiędzy szafkami wkładam dokładkę przez całą długość szafek. Dokładka jest juz pofrezowana i włożona w rowek na równo listwa aluminiowa. Od drugiej strony tej blendy mam zafrezowany rowek na kabel, który prowadzę jak mi wygodnie.  Dokładkę przykręcasz od strony szafek. Sposób stosuje niezbyt czesto, w zasadzie wtedy gdy dół szafek ma być w lakierze lub nie mają być widoczne łączenia szafek. Drugi sposób to wyfrezowanie w spodach wszystkich szafek rowków. Wieszasz i poziomujesz szafki. Na koniec wklejasz lub przykręcasz przygotowaną listwę z ledami. Kabel zasilający można wypuścić frezując w boku jednej z szafek wewnętrznych rowek na kable. Jeśli szafki dochodzą do słupka AGD to sprawa jest prostsza bo frezujesz w boku zewnętrznej szafki.

istolarstwo:
Bkadepoland,  robię tak jak w twoim pierwszym sposobie. Dodatkowe dno cofam o kilka centymetrów i mam system bezuchwytowy.

Pozdrawiam, Piotr

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej