modrzew syberyjski olejowany - odbarwienia

Zaczęty przez _Majkel, 2020-11-17 | 12:17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

_Majkel

Dzień dobry,
jestem przed podjęciem decyzji dot. olejowania lub lakierowania podłogowych litych desek z modrzewia syberyjskiego. Nie ukrywam, że bliżej mi do drewna olejowanego ze względu na jego naturalność.
Jednakże chciałabym zasięgnąć opinii dot. eksploatowania podłogi olejowanej. Mianowicie czy zalanie takiej podłogi czerwonym winem/kawą spowoduje jej wybarwienie? Chciałabym się też upewnić – czytałam wątki na forum – czy takie drewno nie pochłania wody?

Z góry dziękuję za opinie i rady 🙂

M.ChObi

Nie jestem jak Fyme , ja nie spamuję , piszę tylko małowartościowe posty w znacznych ilościach .

VelYoda

Kotlet nie kotlet. Mam pytanie.
Trafiłem na taki opis w internetach:
,, Drewno modrzewia syberyjskiego pozyskuje się na początku sezonu wegetacyjnego, jako tzw. drewno wczesne lub w okresie późniejszym, letnio-jesiennym, jako drewno późne. Drewno wczesne wybarwione jest na kolor jasnobrązowy. Drewno późne jest znacznie ciemniejsze. Większą wytrzymałość ma grubościenne drewno późne. Porowate drewno wiosenne zbudowane jest z cienkościennych komórek."

I teraz. Czy na rynku jest wybór takiego drewna?
Czy inne gatunki też mają taką charakterystykę? Nie chodzio wybarwianie ale o strukturę samego drewna.
haliaetus lub haliaetos – morski orzeł (bielik), rybołów, od gr. ἁλιαιετος haliaietos – morski orzeł (bielik), rybołów, od ἁλι- hali- – morski, od ἁλς hals, ἁλος halos – morze; αετος aetos – orzeł.