Drukarka Prusa Mini - problem z pierwszymi wydrukami.

Zaczęty przez KrisssK, 2023-02-28 | 00:18:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

KrisssK

Sprawdź , proszę jak to u Ciebie się otwiera.

fyme


KolA

Cytat: KrisssK w 2023-03-08 | 07:57:15
Sprawdź , proszę jak to u Ciebie się otwiera.

Tak jak i u Ciebie i jest to normalne ponieważ ktoś po prostu zmodyfikował jakiś projekt za pomocą dodatkowych kształtów i zamiast scalić to potem w jedno body to zostawił w ten sposób. Krótko mówiąc przy tym pytaniu odpowiadasz "tak" i potem z prawej strony wyświetli się kilka wykrzykników. Po ich kliknięciu możesz naprawić je. To tego właśnie nie rób ;)

W sumie fajny pomysł, może i ja sobie druknę  ;D


ls6

Ninejszym informuję z radością, że moja Prusa Mini+ kupiona prosto od Josefa P. nie sprawia żadnych problemów na starcie.
Jeszcze się nie znam ale wydruk testowy (żabka) z załączonego Prusamentu wygląda idealnie.

Tło: chciałem zacząć od drukarki, która "po prostu drukuje" i dowieźli obietnicę. Albo @KolA miał pecha albo ja miałem farta.

fyme

Wydruki testowe (gcode) są mocno podrasowane. Ale trzymam kciuki

KolA

Też trzymam kciuki
Obyś problemów nie miał i w późniejszym czasie. Ja jak kupowałem drukarkę to też czytałem same ochy i achy, a jak zacząłem szukać rozwiązań moich problemów to się dopiero okazało ile osób się z tym boryka. Niemniej a nóż widelec u Ciebie nigdy nie wystąpią.. tego Ci serdecznie życzę!

KrisssK

#127
Moja natomiast nadal nie drukuje tak jak powinna. Już k..a nie mam na nią pomysłu.
Niby drukuje ale przy większym wydruku extruder potrafi w pewnym momencie zaprotestować i nie podaje filamentu. Zaczyna się to od pojedynczych kliknięć i jeśli usłyszę to pomaga wycofanie i załadowanie ponowne filamentu a jesli nie slyszę to dysza do końca wydruku lata w powietrzu.
Nie wiem naprawdę od czego to zależy.
Małe wydruki idą bez problemu.
Sprawdzane na oryginalnym extruderze, na Bondtechu jest to samo. Początkowo myślalem że to wina Bondtecha i zamienilem na oryginal ale po chwilowym zadowoleniu jest jak piszę.

Gdzie szukac dalej przyczyny?

KolA

Może masz za mocno dokrecony docisk filamentu i go zniekształcasz i się zapycha?

KrisssK

#129
Nie, próbowałem lekko, srednio, mocno - luzowałem, dokręcałem  w trakcie drukowania - ni ch...ja.
Nie wiem czy nie robię jeszcze jakiegoś błędu w Slicerze bo sprzętowo nie mam sie już do czego doczepić, przegrzebałem praktycznie cały układ.
Przeczytałem wszystkie fora, kombinowałem z retrakcją, z przepływem - no kurna nie wiem gdzie jest diabeł.

ls6

Dziękuję za kciuki :)

Korzystając z Waszych. @fyme, @KolA poprzednich wiadomości (przeryłem wszystko co było na forum) robię sobie kolejne kroczki. PLA idzie zgrabnie, choć ustawienia dla Fiberlogy nie były tak dopieszczone jak dla Prusamentu. We wtorek przyjdzie PET-G i druknę troszkę bardziej ambitne sprawy.

Re duży wydruk @KrisssK — nie znam się ale napiszę, bo może głupie pytania Cię na coś naprowadzą...
Co masz na myśli pisząc "większy wydruk"? Większa objętość? Dłuższy czas? Większa wysokość?

Te kliknięcie brzmią "mechanicznie"? Jakby zęby zgrzytały po filamencie?

Pytam, bo może da się jeszcze jakoś bardziej wyizolować problem.

Re podawanie mechaniczne—ja miałem przez chwilę zdecydowanie za mocno skręcony wkręt na czujniku filamentu a ekstruder dawał radę. Więc mechanicznie, jeśli jest zdrowy, to ma moc.

fyme

Jeśli to fiberlogy to wg mnie profile Prusy mają zawyżone temperatury druku. Dla fiberlogy easy pla mam 210 a easy petg 235 i drukują się ładnie.

przemek.drzymala

Ja co prawda drukuje na enderze ale korzystam z Prusa slicer i do fiberlogy trzeba dojść trochę z temperatura też używam około 235stopni i stół na 80 przy płycie metalowej i jest bardzo dobrze. Przy wyższych temp potrafia się robić gluty, ciągnąć za dysza itd.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka


VelYoda

haliaetus lub haliaetos – morski orzeł (bielik), rybołów, od gr. ἁλιαιετος haliaietos – morski orzeł (bielik), rybołów, od ἁλι- hali- – morski, od ἁλς hals, ἁλος halos – morze; αετος aetos – orzeł.

KolA

Ale PrusaSlicer ma profil dla Fiberlogy Easy PET-G i ja na nim jadę zarówno easy jak i zwykły. 240 stopni (z prusamentu) to już zdecydowanie za dużo dla niego.