Alternatywa dla frezarki Festool Domino (na domino)

Zaczęty przez undead, 2020-04-26 | 07:41:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

microb1987


bartsmetkowski

Cytat: microb1987 w 2020-04-28 | 21:05:25
Bart, kupiłeś domino??
co ty, od tego mam czarnuchy xD

chodziło o druciarstwo ;)

może trzasnę jiga do rakiety w wolnej chwili

meeck

Ale fajny wątek :D
Pamiętam jak kiedyś kupiłem "malucha" i chciałem z niego zrobić samochód. Za cholere nie wychodziło. Tak samo jest z domino czy DDF.

wojo72

A ja jak czytam ten wątek to sobie myślę, że gdyby na świecie byli sami Polacy to nadal jeździlibyśmy maluchami i to na licencji włoskiej, a nie sorry Włochów by nie było więc pewnie zaprzęgi konne by królowały.

ozi

nie przeszkadzaj kobieto !!! - na forum jestem

ozi

nie przeszkadzaj kobieto !!! - na forum jestem

wojo72

Właśnie dostałem info od kuriera że wrzecionko do mnie już jedzie, jak uda mi się coś podziałać przy przystawce to wrzucę jakieś zdjęcie na forum, po wstępnych szkicach wydaje się że powinno się udać osiągnąć szerokość gniazda dostępną zarówno dla dużego jak i małego domino (0-50 mm).
Na komentarze, że się nie da i tym podobne postaram się nie reagować dopóki sam się nie przekonam co z tego wyjdzie bo widzę, że do merytoryki i tak nic to nie wniesie.

KolA

@wojo72 jak zaczniesz działać to załóż proszę oddzielny wątek w stosownym dziale. Nie mówię, że się nie da, mówię że JA miałbym ogromny problem z osiągnięciem zbliżonej dokładności ale kibicuję!

wojo72

Postaram się coś wrzucić, chociaż zdjęć za bardzo nie lubię robić ale za to żona uwielbia to może ją zatrudnię.
Do wykonania przystawki myślę że wystarczy tolerancja warsztatowa, najważniejsze jest uzyskanie centryczności osi ruchu wahadłowego i równoległość prowadnic a to jest dosyć proste do uzyskania.


r2d2

Ktoś to wrzucał, nie problem zrobić klona, tylko problem jest z karami za złamanie patentów, jeszcze z rok dwa i będzie tego wysyp. Zawsze można se kupič lamelownicę.

meeck

Cytat: r2d2 w 2023-01-19 | 21:29:19 problem jest z karami za złamanie patentów
Jakimi karami? Metoda znana od dziesiątek lat, każda wiertarka pozioma działa na tej zasadzie. Patentem może być "zintegrowane urządzenie" co automatycznie robi nieokrągły otwór. Tutaj tej integracji nie ma.

r2d2

#42
Posów freza./ kształt złączki etc. Jak już się męczyć z wytwórstwem (albo wydać kafla na obranicznik posuwu) to cały sens jest w tym by nie machać tym i otrzymać powtarzalność.

szmar

#43
Wcześniej już była jakaś wersja " zastępnika Domino"

https://kornikowo.pl/filmy-i-kanaly/ciekawe-filmiki/msg256654/#msg256654cocon

taaaa x3