Płyty meblowe/stolarskie/itd > Fronty

Fronty drzwi przesuwnych

(1/2) > >>

Aleksy_B:
Hej, mam w planach zrobienie pierwszej garderoby z 2 drzwiami przesuwnymi, poza dylematem odnośnie systemu prowadzenia, mam też dylemat odnośnie frontów, jakiej grubości zazwyczaj są fronty w takich szafach? Czy grubość zależy właśnie od systemu? Będzie to raczej budżetowa szafa, mieszkanie docelowo idzie na wynajem więc wiadomo o co chodzi.. ;)

Wojtek Ś:
Rob z płyty 18. Tanio i solidnie...  Moze nastepnym razem  8) ;D

Kamil i Gosia:
Ja robiłem szafę do sypialni (3,5 m) na systemie GTV (tylko taki dostępny w hurtowni). Zrobiłem obliczenia wymiarów formatek i profili (z katalogu dostępnego w necie) i zamówiłem wszystko w hurtowni. Składałem samemu (na białe plastikowe kątowniki - nie robiłem pleców bo szafa była na całą ścianę). Stolarz chciał około 4 tysiące a robiąc samemu wyszło około 2,5 tysiąca.
Jedyne co mnie wkurzało, to to, że ciężko się wkładało (musiałem dobijać gumowym młotkiem) formatki do rączek (profili pionowych) oraz maskownica toru dolnego.
Szafa (fragment, bo zdjęcia nie robiłem) wygląda tak:

ormik:
Przed wbiciem płyty do pofila można kawędź profila lekko przesmarować np. wazeliną techniczną czy jakąkolwiek. Nie wiem czy to zgodne ze sztuką ale ja amator i mnie pomogło. Ja tak robiłem i wchodziło o niebo lepiej.

r2d2:
Jak robisz dużą na całą ścianę to warto przemyśleć machnięcie samych drzwi z mdf (albo mdf+lustro) na prowadnicach. Wyjdzie taniej i więcej miejsca zostanie bo boków i tak nie widać :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej