Płyty meblowe/stolarskie/itd > Fronty

płyty akrylowe czy lakier

(1/2) > >>

Andriu:
co byście wybrali do kuchni na fronty, musza być białe w połysku.  po moich ostatnich doświadczeniach z białymi lakierami a  mam dużo próśb o jakiś  korektor bo  np. gdzieś  coś  spadło i  uderzyło we front  i lakier odprysnął,  przy kolejnej  realizacji waham się czy nie lepiej   zastosować  fronty akrylowe.  kuchnia  w bloku,  bardzo wąska  bo  prawie metr  między  dwoma  rzędami szafek i zabudowana  pod sufit, gdzie  o  przypadkowe  uderzenie łatwo, m.in. drabinką  gdy będzie się chciało dostać  coś  z górnych szafek . wydaje mi się że na  akrylu  takich uderzeń nie będzie widać  z to za sprawą warstwy bezbarwnej  masy jakim jest pokryty  ten front,  kolor jest  pod tą  masą więc nie powinno  być rażąco widać  takich drobnych uszkodzeń.
co byście polecili?   

Wojtek Ś:
Andiu ja ostatnio brałem fronty firmy Wiech, mdf lakierowany, jako ze w hurtowni ich nie otworzyłem to u klienta się zdziwiłem bo cztery sztuki trzeba bylo polerować, hurtownia przyjmuje reklamacje jak się ja złoży bezpośrednio przy odbiorze zamówienia. Teraz przetestowalem akryl grubszy bo ten 0,5 to brałem jedynie na drzwi szaf przesuwnych i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jeżeli klienta nie bedzie razić wykończenie wąskich powierzchni to ja moge Ci polecić AKRYLAM firmy Lambud

Andriu:
ja ma dobrego lakiernika, jednak czasami się zdarzają  przetarcia  albo  po miesiącu  sam od siebie  odpryśnie. Dodatkowo  trzeba się  obchodzić z lakierem jak z jajkiem  aby  na warsztacie nie porysować, natomiast akryl jest  zabezpieczony  folią  którą  ściągasz u klienta.

Kozio:
Mam za sobą współpracę z kilkoma lakiernikami. Ostatnio jednak nawiązałem wspolprace z firmą  MAR-BO i jest duzo lepiej.
Bardzo nie lubię lakierów ale jest bogata oferta kolorów.

Bardzo przypadły mi to gustu akryle. Też jest kilka ciekawych dekorów.
Za akrylami przemawia jeszcze to że kiedy nie jestem pewien wymiary frontu z jakiegoś powodu to biorę dłuższy. Na miejscu odcinam nadmiar i oklejam obrzeżem w połysku.

Teraz zamawiam kubanit z polglosu. 

Chyba na twoim miejscu wybrał bym akryl.

przemek77:
Akryle są dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. są w ofercie bardzo modne matowe akryle w kolorach czerni i grafitu i antracytu, których wystrzegam się w lakierach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej