HydePark - to co podziemie kocha najbardziej ! > Hobby

ścianka do graffiti w ogrodzie

(1/1)

rossi:
Chce postawić ściankę do graffiti w ogrodzie i szukam materiału z czego mógłbym taką ściankę postawić. Płyta musiałaby być wodoodporna i do tego żeby powinna nadawać się do wielokrotnego malowania no i żeby była odpowiednio chłonna. Chce zacząć od czegoś małego w wymiarach ~2x2m. Dodam, że ze ścianki korzystać będą przede wszystkim dzieciaki, a robię to z myślą o rozwijaniu swoich talentów artystycznych w warunkach kontrolowanych.

Może jest na forum ktoś kto zna się na graffiti i mógłby podzielić się uwagami.

ozi:
Zrób z osb. Jest tania, dostępna w różnych grubościach. Zamalowana na biało będzie dostatecznie wodoodporna, kolejne warstwy artystycznego szaleństwa będą dodatkowym zabezpieczeniem
Jeseli się nie sprawdzi to poszukasz czegoś lepszego

Jakacor:
Tylko na plyte izolant. Ewentualnie dreniana ramke zeby brzegi dodatkowo zabezpieczyc.

rossi:
Od początku planowałem wykonać z OSB i ew raz na sezon wymienić jak za bardzo napije się wody. Dobry pomysł z ramką, to powinno całkiem nieźle zabezpieczyć najbardziej wrażliwe miejsca.
Tak właśnie zrobię - OSB+Izolant+ramka i zobaczymy po roku jak to się sprawdzi.

Dzięki za podpowiedzi, są bardzo pomocne.

Grzegorz Smajdor:
Osobiście bym zastosował zamiast OSB płytę MFP. Jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne, ma bardziej gładką powierzchnię i sztywności taką samą poprzecznie jak i wzdłużnie co może mieć znaczenie przy konstrukcji wolnostojącej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej