HydePark - to co podziemie kocha najbardziej ! > Hobby

Sprzęt Audio - słuchanie muzyki

<< < (2/12) > >>

przemek.drzymala:
Podziel się trochę wiedzą i przemyśleniami ja myślę właśnie sobie zrobić kolumny z czystej chęci pozbawienia się drewnem dla siebie kilka razy już odmawiałem pudła altusow ale to nie mnie xd chociaż raz znalazłem wydarlem dosłownie że śmietniska altusy 75 i doprowadzone zostały do stanu chyba lepszego niż fabryka :D

Zdjęcia przed w trakcie i po :D

marwis73:
Sorki, ale zawsze mam mało czasu, dopiero wieczorem lub późnym wieczorem mogę sobie posiedzieć z wami. Już nadrabiam zaległości. Kolumny głośnikowe tak jak pisałem wcześniej wykonałem sam. Są one zrobione z mdf'u a dlaczego z mdf'u, ponieważ mdf ma bardzo dużą gęstość i przez to powietrze które drga jest niwelowane/wygłuszane. Do tego wygłuszenie jest z owczej wełny a narożniki wewnętrzne "wygładzone", przegrody też są wykonane z mdf'u.
Konstrukcja jest dwu i pół-drożna a przetworniki to SEAS. Zwrotnice wykonałem na komponentach Jantzen Audio i Mundorf natomiast wszystkie lutowania są wykonane cyną z dodatkiem srebra (w końcu robiłem to dla siebie). Project jest od TROELS'a. Skuteczność może nie jest oszałamiająca która wynosi 90dB. Kolumny napędza wzmacniacz lampowy Ariosa (polski producent z Lublińca) na lampach 2A3 i sterujących 6sn7 do tego jest jeszcza analogowy gramofon i lampowy przedwzmacniacz gramofonowy, który też sam wykonałem ale jeszcze muszę zrobić obudowę i to wszystko poskładać w całość.
A jak to gra? Hmmm muszę zacząć od tego, że trzeba szukać odpowiednich nośników. Moim zdaniem płyty gramofonowe, współczesne, to nie to samo co kiedyś, czegoś tam brakuje. Chyba wiem czego powietrza. Tak dla przykładu jak zapodam Dire Straits  Brother in arms z 1986 to mam gęsią skórkę a jak zapodam Metallice np Garage (ostatnio właśnie słuchałem)to czegoś tam brakowało. Chyba muszę kupić sobie wersje japońską albo amerykańską, bo ta europejska jest do duszy. Generalnie jestem bardzo zadowolony z dzwięku, jest typowo stereofoniczny, a scena bardzo wysunięta ale i rozdzielcza.
Chodzi mi po głowie nowy projekt, ale to już jest wyzwanie finansowe a księgowa domowa czuwa  :) :)
Nie czuję się fachowcem w tej dziedzinie, ale bardzo dużo frajdy mi daje słuchanie ulubionej muzyki jak i ulepszenie odsłuchu.
A tu coś do posłuchania:

To było nagrywane w salonie teraz mam pokój (ale to brzmi 11m2) gdzie mam swój sprzęt do słuchania.
Quent:
Czy nie za mało miękkich powierzchni masz w salonie? Chyba ze nie widać tego po prostu.
Jaki jest sens, przy poszukiwaniu jakości, odtwarzanie z analogowych placków?

jaworek:
Mam Altusy 75 od nowości. Zregenerowałem głośniki w Tonsilu.
Finalnie wylądowały w graciarni bo dźwięk z nich to był dobry w latach 80-90 do tamtej muzyki, a dzisiaj brzmią jakby ktoś patykiem w skrzynkę po ziemniakach tłukł.

Quent:

--- Cytat: jaworek w 2021-02-26 | 22:53:19 ---Mam Altusy 75 od nowości. Zregenerowałem głośniki w Tonsilu.
Finalnie wylądowały w graciarni bo dźwięk z nich to był dobry w latach 80-90 do tamtej muzyki, a dzisiaj brzmią jakby ktoś patykiem w skrzynkę po ziemniakach tłukł.

--- Koniec cytatu ---
Altusy były dobre jak nic innego za komuny nie było dla porównania

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej