Inne tematy > Chemia pozostała

Farba na beton/podłogę w garażu

<< < (3/4) > >>

bogdan7113:
W przypadku farby Sigmafast zużycie odpowiada danym producenta a nawet poniżej. U mnie  na garaż 45 m2 wyszło ok. połowy pojemnika który fabrycznie miał 28kg ( przy trzech warstwach nanoszonych wałkiem).
Najlepszy podkład pod farbę epoksydową to wg mnie  wylewka samopoziomująca odpowiednio zagruntowana przed malowaniem. Wtedy zużycie farby na pierwszą warstwę jest znikome a końcowy efekt to lustrzana powierzchnia .
Przy tym wszystkim nie jest to powierzchnia śliska.
Nie mogę sobie wyobrazić lepszej nawierzchni dla amatorskiej stolarni.
Szczerze polecam

mk_kosa:
Nobiles Pilbet     będzie ekonomicznym rozwiązaniem; "mam" w garażu, sprawdza się przy samochodach więc pod regałami też będzie spoko ;)

Strugmar:
Mam akrylową Beton-posadzka śnieżka. Malowałem nią płytę OSB na poddaszu gdzie mam biurko z krzesłem biurowym. Pod krzesłem farba delikatnie odpryskuje.
Tą samą farbą malowałem małe pomieszczenie gospodarcze (posadzka). I niedawno zalała w tym pomieszczeniu woda z naczynka wyrównawczego (kilka kałuż). Nie chciało mi się wytrzeć wody i w miejscu kałuż położyłem kartony. No i niestety ślad po zalaniu pozostał. Nie dbam o to pomieszczenie bo to graciarnia wszystkiego. Ale dystans pozostał do farb akrylowych-posadzkowych.
A do warsztatu gdzie czasami coś wyleje, coś spadnie, człowiek się śpieszy i zamiast sprzątnąć to chodzi buciorami błotnymi po trocinach i innych syfach.
Czasami trzeba to i tamto przesunąć. Podłoga cierpi, a ty dalej bez litości biegasz w tą i tamtą nerwowo szukając miotły i potykając się  w między czasie o różne elementy. No i powiedzcie jak taki akryl ma wytrzymać ?

mk_kosa:
śnieżka jest wodna, ten powyżej - rozpuszczalnikowy;

Marizus:
Czy ktoś z was stosował do dodatkowego zabezpieczenia posadzki pasty polimerowe?
Potrzebuje dodatkowo zabezpieczyć posadzkę, ale nie chcę malować farbą

 http://www.sitech.net.pl/si-wax.html lub
 https://allegro.pl/oferta/merida-effectin-plus-polysk-powloka-do-podlog-10l-10591825276?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=MzUxNzc3YzUtYTEwNC00ZjU5LWExYjgtMTU4NzZkZWUxMGI1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bc021142-fac4-4b24-9cf6-5f88823fc36d

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej