Płyty meblowe/stolarskie/itd > Inne płyty

Sklejka w garażu

(1/3) > >>

perlon:
Witam.
Mam pytanko dotyczące zastosowania sklejki. Mam garaż w bryle budynku jednorodzinnego, który faktycznie jest garażem bo wstawiam tam dwa auta. Garaż jest nieogrzewany, sezonowo jak sądzę o dość zmiennych warunkach wilgotnościowych i temperaturowych. Chciałbym w nim zrobić niewielki składany stół warsztatowy, trochę regałów i inne takie tam własnej roboty ze sklejki. W składzie drzewnym mają idealnie mi pasującą wymiarami suchotrwałą sklejkę 18mm.
Pytanie 1: czy taka sklejka ma rację bytu jako materiał na blat i inne elementy wyposażenia? Czy może jednak lepiej kupić droższą sklejkę wodoodporną?
Pytanie 2: jak zabezpieczać sklejkę, żeby posłużyła dłuższy czas i nie uległa rozwarstwieniu?

ozi:
sklejka do warsztatu jest ok. zmienne warunki występują w prawie każdym garażu, zrób meble, zabezpiecz lakierem i będą służyć  (pewnie olej też by się sprawdziła ale lakier pewniejszy)

M.ChObi:
Jak OZi pisze nada się , daj na to tylko jakiś dobry lakier ( herzlack czy jachtowy , albo inny poliuretan na schody ) i będzie działać długi czas

krzysiek_z:
Mam w nieocieplonym i używanym garazu kilka mebli z sklejki suchotrwałej zabezpieczoną lakierobejcą (jedna pod umywalkę) i po 4 latach nie widać żeby coś złego się z nimi działo

perlon:
Dzięki za odpowiedzi. Szerszy kontekst: Sklejka suchotrwała 152x152cm 2/2 za 51,94 4/4 za 38,95 PLN/m2 po przecięciu na pół i złożeniu ma dokładnie tyle ile potrzebuję na blat 150x75x3,6cm bez odpadu. Blat będzie składany przyścienny h=80cm więc jak w m..dę strzelił. Wodoodporna jest 125x250 muszę kupić dwie z których zostaną formatki na inne rzeczy ale cena sklejki 2/3 to już 72PLN/m2 więc w porywach nawet 2x więcej. Dlatego mam dylemat czy taniość nie przerodzi się w drogość. Mam na stanie najtańszej lakierobejcy SADOLIN IMPREGNAT CLASSIC. Nada się czy lecieć po jachtowy?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej