Inne tematy > Inne

Jaki system 18v na początek?

<< < (6/7) > >>

Daraas:

--- Cytat: microb1987 w 2021-05-27 | 18:57:54 ---Było zabrać dupę do Merego, to byś pomacał
--- Koniec cytatu ---

Może wreszcie kiedyś będzie mi dane ;)

Lucas1981r:
Takie małe info a propo urzadzen akumulatorowych...dostałem info na szkoleniu z pracy (Honda maszyny i urzadzenia) i potwierdzilo kilku dilerow (co maja inne rzeczy) ze powoli bedzie wchodziła normalizacja akumulatorów do urzadzeń - czyli akumulatory z jednej firmy bedą musialy pasowac do drugiej :) :D tak jak ładowarki do telefonów ;)

newrom:
Przyjacielu, każdy powie Ci to co chcesz usłyszeć. Nie po to producenci wkładają limit cykli ładowań do swoich akumulatorów, by później pozbywać się możliwości dojenia klientów na systemowe aku. Cwańsi kupią zamienniki, ale większość zwłaszcza lepiej zarabiających pójdzie do autoryzowanego i kupi co producent zaleca.
Wspomniany standard ładowania nie powstał z dobroci producentów, tylko został wymuszony przez UE.

Lucas1981r:
Chyba troszke mnie nie zrozumiales - nie powiedzial mi to ktos jak dla klienta :) tylko na szkoleniu (Hondy dla dilerów) luzne rozmowy pomiedzy dilerami wlasnie. I wiem ze UE wymusila normalizacje ładowarek i właśnie UE takze wymusic chce aby baterie pasowaly do kazdego urzadzenia. Podobno baterie w mniejszych robotach koszących Hondy i Bosh juz wlasnie maja takie znormalizowana wersje.  ::)

newrom:
Dealer to też klient i ma słyszeć takie newsy które później powtórzone napędzą sprzedaż.
Teraz ludzie patrzą co jest w systemie, no ale jak z przecieków wiadomo że zaraz wszystko będzie ujednolicone to kupią narzędzie byle taniej lub impulsywnie, nie zwracając uwagi że później będą mieć kilka ładowarek czy rodzajów aku.
Chętnie poznam choćby projekt UE mówiący o tej unifikacji, bo zerkałem po sieci i nic nie znalazłem (poza unifikacją aku do samochodów).
Wymienność akumulatorów Honda/Bosch nie musi wynikać z jakiejś wielkiej unifikacji europejskiej, ale np z tego że jedna firma produkuje sprzęt dla drugiej (bo honda chyba tak sobie ze sprzętem akku wcześniej?) lub występują powiązania finansowe. Kosiarki autonomiczne mnie nie ciekawią, więc nie wnikam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej