Autor Wątek: Ostrzalka do lancuchow tnacych  (Przeczytany 1558 razy)

Offline orb

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1948
Odp: Ostrzalka do lancuchow tnacych
« Odpowiedź #30 dnia: 2020-07-08 | 14:56:04 »
Spoiler for "ostrzałka":

Znalazłem taką ciekawą ostrzałkę ze względu na to, że można na niej ostrzyć zawsze w kierunku "do środka" zębów prawych/lewych, a nie na zewnątrz. Niektóre ostrzałki mają np. przełącznik obrotów prawo/lewo i w ten sposób uzyskują tą funkcję, ale sypie wtedy iskrami w stronę użytkownika. Ludzia mają swoje patenty, np. rozpędzają silnik wkrętarką w przeciwnym kierunku:

Spoiler for "ostrzałka oregon":

Co to daje? Ano to, że kiedy ostrzymy w kierunku "na zewnątrz zęba" mogą pojawić się na nim zadziory (drut). Sam tego zbytnio nie zauważyłem, ale jednak ktoś tak.


Przeglądając internety trafiłem na taką fajną reklamę tecomeca. Urzekł mnie moment, w którym pan opiera się o ostrzałkę, jak o kumpla. Tecomeca porównują z klonem mojej. Wypominają oczywiście, że po zmianie kąta stolika na przeciwny tarcza nie ląduje w tym samym miejscu na zębie. Prawda, nie oszukują. Jednak podobnie jak u mnie, widać, że zapadka zęba odgina się w tył przy blokowaniu. Precyzja, no. Może trzeba im powiedzieć o czerwonej termokurczce, że działa. Na koniec podsumowanie - po tecomecu łańcuch idzie w drewnie prosto, a po kitajcu w kiełbasę. Jednak na poprzednim filmie o "rozpędzaniu silnika w przeciwnym kierunku" gościu wspomina, że w oregonie ma podobnie, tarcza nie trafia w to samo miejsce na zębie. Gdyby nie mierzył suwmiarką, miałby pewnie różną długość zębów i kiełbasę. A kto produkuje dla oregona? :P

Spoiler for "ostrzałka tecomec":


Jeszcze jeden "film instruktażowy" jak ostrzyć łańcuch. A w zasadzie to jak go nie ostrzyć. Praktycznie każde pokazane ogniwo jest źle blokowane i unosi się do góry pod kątem. Przy jednym zębie uniosło się jeszcze wyżej, wyłażąc z prowadnicy. Wątpię, czy po takim zabiegu na zębach zachowany jest kąt natarcia i mają równą długość. Być może ostrzałka została niepoprawnie ustawiona pod grubość zęba prowadzącego i ma problemy z blokowaniem. Gościu mógł chociaż palcem docisnąć, no ale, na filmie o niezawodnej i idiotoodpornej ostrzałce takich rzeczy nie godzi się robić! ;D

Spoiler for "profesjonalne ostrzenie":

Oczywiście trochę spuszczam się nad tym prześmiewczo, ale te ostrzałki w domyśle reklamowane są jako profesjonalne, precyzyjne i idiotoodporne.
« Ostatnia zmiana: 2020-07-09 | 08:30:47 wysłana przez orb »