Inne tematy > Inne

Spawanie/łączenie zszywkami na gorąco plastiku

(1/3) > >>

gwd:
Chciałbym kupić taką "lutownicę" na zszywki do łączenia plastików. Wybór na na portalach aukcyjnych jest dość duży, ale nigdy nie miałem do czynienia z taką zabawką. Koszt niewielki od kilkudziesięciu zł. ale nie chcę zaśmiecać środowiska kupując coś co pójdzie od razu do kosza.
Na co zwrócić uwagę?
Macie jakieś sprawdzone modele?

Qiub:
sprawdzaj czy do modeli pasuja inne wszywki.

ogolnie te wszywki to bardzo dobra i stabilne rozwiazanie.

ale nie obje**esz tego jednym urzadzeniem!

do wszywek co innego a do zgrzewania co innego

ja bawilem sie Forsthoff QUICK-S electronic,  leisterami https://heisslufttechnik.pl/spawarki-i-ekstrudery-do-spawania-tworzyw-sztucznych/?gclid=Cj0KCQiApOyqBhDlARIsAGfnyMpAubN24lzIH9OowdS0vtuCpXquYI5oX4iU-cUJwa9xUwvfV0bK_5QaAkVCEALw_wcB oraz  Bosite - D i YIHUA 992D


Zobacz ze roznia sie uchwytami i nie kazdemu w lapie lezy rynna. wiec patrz zeby sie nie wku**iala, najlepiej zmacac przed zakupem jak to lezy w lapie.

zobacz na stronie Ataszek . pl   oni tam specjalizuja sie w klejach i spoiwach i dosc dobre zaplecze.

Jak masz duzo napraw to sie nie baw w bieda bo roznica miedzy ryzem za 300 a sprzetem za 1500 to nie tylko cena. Ryze sie lubi zatykac albo po krotkim czasie juz slabiej grzeja, dobra polka sie zwroci po 2-5 robotach.

r2d2:
kup se hot air na cieple powietrze - cena 3x mniejsza a to to samo. Do grubszych robót mam podajnik do tych patyczków na opalarkę dewalta (bo ma regulacje temperatury). Wszystko kwestiw wprawy. Jak masz np lutownice transformatorową też spokojnie wtopisz zszywki lub siatkę w plastik.

ux:
https://www.gotronik.pl/zd-8905c-zestaw-do-napraw-plastiku-p-4642.html

https://sklep.avt.pl/pl/products/stacja-lutownicza-na-gorace-powietrze-700w-wyswietlacz-led-yh-858d-wep858d-kd852-171159.html

Mam powyższy zestaw. Wg mnie zwróć uwagę na regulację temp, nie każde tworzywo topi się w tym samym czasie, a w końcowej fazie trzeba zszywkę lekko przekręcić. Jak będzie za mocno paliło, to w cienkiej ściance trudno wyczuć i przebijesz, poza tym więcej niepotrzebnego dymu. Tworzywo ma się topić, nie fajczyć. Kolba jest lekka i można łatwo nią operować, na pewno precyzyjniej niż lutownicą transformatorową typu np. zdz.

Przy hotair zwróć uwagę na sposób montażu dysz, sa dwa rodzaje, na wcisk i przekręcane. Dysz na wcisk jest więcej na rynku. Za pomocą otworu można też wyregulować dodatkowo przepływ powietrza. Poza tym są łatwe w demontażu, nawet gorące. Przydaje się również dysza - żelazko.
Wydaje mi się, że w hotair dobrze mieć też złącze kolby, żeby szybko i bez rozgrzebywania stacji ją wymienić. Swój zestaw kupiłem razem (+ paski tworzywa, dysze, zszywki, itd.), dlatego nie kombinowałem już z tym.

gwd:
Dzięki za odpowiedzi. Mądrych dobrze posłuchać :)
Pójdę raczej w dolną/średnią półkę to potrzebuję do jednorazowej naprawy (może kiedyś jeszcze się przyda). Opcja z lutownicą też ciekawa i choć mam dwie transformatorowe to nie chce mi się bawić w każdorazowe przykręcanie tych zszywek (będę miał ok. kilkudziesięciu do wgrzania).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej