Drewno lite > Jak pozyskiwać, przechowywać i zabezpieczać drewno

Trak z piły łańcuchowej

(1/23) > >>

czaro998:
Cześć
Nie znalazłem takiego wątku więc zakładam nowy.
A więc od początku - udało mi się pozyskać dwie kłody drewna dąb i wiąz problem polega na tym że dąb ma średnicę 80cm. a wiąz 70cm. i okoliczne tartaki kręcą nosem na takie szerokości, a mi zależy na oflisach z dwóch stron.
Na Youtube jest kilka filmów z wykonanymi trakami do piły spalinowej.
Chodzi mi o to że, jaka jest jakość cięcia takim trakiem?
I opłacalność zakupu prowadnicy, łańcucha i na ile wystarczy taki zestaw. Łańcuch kosztuje 100 zł. + prowadnica 300zł. ale jak nie przetnę jednym zestawem kłód tylko zużyje np. 3 łańcuchy to słabo mi się to opłaca.
Tną ktoś tak drzewo i ma jakieś doświadczenie?

trz123:
Nie oplaca sie. Zbyt duze straty drewna

czaro998:
 :( :'(
Tylko że ja już byłem w 4 tartakach w okolicy Białegostoku i wszyscy albo kręcą nosem, lub nie zmieszczą takiej szerokości drzewa do taśmówki.

Sillvano:
Łańcuch naostrzysz więc nie ma problemu, na trochę starczy, jakość cięcia jak po pile wiadomo, ale stosując prowadnice do prowadnicy :) uzyskasz dość równą powierzchnię, później i tak jakiś hebel, rzaz jest dość gruby, więc straty są. Ciężko się tnie wzdłuż, ale da się dość sprawnie, najważniejsza jest sama piła, jej moc musi być wystarczająca do takiej prowadnicy, bo rozumiem, że prowadnica około 90 cm, więc moc musi być od 3,5 KM minimum wzwyż.

czaro998:
Piłę mam ms 440 i prowadnicę bym kupił tak jak piszesz 90cm

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej