Techniki stolarskie - ABC pracy z drewnem > Jak to zrobić?

Ogród pionowy/ściana mchu - jak?

(1/1)

Maciekk:
Hej.
Nie mieliśmy z żoną pomysłu na ścianę w salonie - wymiary do pokrycia: 3.5*1.6m.
Zacząłem szukać i wyszło na to, że podoba nam się koncepcja ogrodu pionowego, bądź ściany z mchu. Ale nie chciałbym tego spaprać i, o ile wiem, z mchem nie jest tak trudno jak z ogrodem, bo nie wymaga systemu nawadniania, to nie chciałbym tego spaprać, bo panel 50*50cm kosztuje około 3 stów.
Co do ogrodu - czytam i czytam i dużo rozbieżnych informacji w sieci. Słabo też udokumentowane systemy nawadniania.
I chodzi mi o kombinację z półkami drewnianymi/sklejkowymi. Coś w stylu (tyle, że przylegające do ściany):
https://kobideskpic.online/lere-vegetale-mur-vegetal-sans-entretien-plantes-stabilisees/
Albo:
https://www.benholm.com/plant-displays/news/case-studies/casestudies/nordik-moss-wall-art-break-out-features-for-glasgow-healthcare-company - tyle że tutaj chciałbym wysunąć nieco deski, żeby można było na nich coś postawić.
Ktoś? Coś?

Wojtek Ś:
Jeżeli chodzi o mech a nie inne roślinny to nie jest to sprawa trudna. Widziałem u klientów jak mieli zrobioną samojebke na ścianie. Kobieta jest florystyką i odje**li fajny efekt. Całość kwadratu wyniosła ich coś koło 500zl z tego co pamiętam a wymiary tak pi razy drzwi to coś 1m na 2 może 2,5m. Wiem tylko że mech rósł na gąbce florystycznej. Gość polakierował deski a w środku żeby uniknąć wigosci wyłożył wszystko folią budowlaną.

look_as:
Robiłem taką ozdobę jakiś czas temu razem ze stołem :)

Ja bym nie bawił się na Twoim miejscu w kupowanie mchu na kilogramy i klejenie samemu (wystarczy klej na gorąco i płyta). Kupiłem trochę na próbe i to co mi wyszło było dalekie od tego co na zdjęciu. Gotowy panel wystarczy przykleić do ściany. Kontrolnie można wkrętem prosto przez mech. Panele można zamawiać na dowolny wymiar. Koszt z tego co pamiętam to około 1500 zł/m2

Maciekk:
No o te panele mi chodzi. Tylko teraz pytanie : jak nie zje**ć półek, których byłoby to elementem.?

Nożyk:
A nie prościej ścianę kefirem wysmarować i poczekać kilka dni. Zapowiadają 25-27 st na plusie to powinno pięknie zakwitnąć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej