Techniki stolarskie - ABC pracy z drewnem > Jak to zrobić?

Szafa wnękowa ...problem

(1/6) > >>

patmos:
Witam kolegów po targach Lubdrew, mam nadzieję wszyscy wypoczęci i chętni jak zwykle do pomocy.

Mam do popełnienia taką szafę wnękową:I już tłumaczę w czym problem. To białe dookoła to oczywiście ściana. Wnęka posiada zrobione drzwi których nie widać na obrazku, ale na zdjęciu już tak

Klientka chce wykonać, a raczej żebym ja wykonał wewnętrzną część szafy tak jak na obrazku. Do tej pory robiąc szafę, robiłem ją na zewnątrz, wsuwałem we wnękę i po zawodach. Tutaj tego nie mogę zrobić, bo Pani nie pozwala zdemontować tych drzwiczek i ramy. Więc trzeba to dłubać w środku. I tu problem jak połączyć te elementy nie mając możliwości skręcenia wkrętami po zewnętrznej stronie. Głównie chodzi o górny i dolny wieniec szafy. 

Mając podobny problem we własnej szafie zastosowałem pocket holes przy wieńcach i takie plastkiowe kątowniczki przy półkach.


Pytanie, czy da się to inaczej bardziej estetycznie "pod klienta" zrobić? Co do tych wnęk, to nawet nie pytajcie , standardy miejscowej budowlanki są dla mnie nie do ogarnięcia. Wystarczyło zostawić wnękę bez farmazonów.


M.ChObi:
A nie możesz zrobić samych półek w środku jeśli tam są drzwi to jak je zamkniesz to i tak nie widać , albo ja coś źle zrozumiałem ?

patmos:
Klientka po otworzeniu drzwi chce widzieć normalną szafę z bokami górnym i dolnym wieńcem i półkami zero białych ścian. Jest to trochę jak budowanie stateczku w butelce, tylko chyba ten stateczek jest łatwiej  ;D

ozi:
może Lamello Invis

patmos:

--- Cytat: ozi w 2019-04-02 | 22:23:52 ---może Lamello Invis
--- Koniec cytatu ---

Ubawiłeś mnie... Lamello kosztuje więcej niż trzy szafy, no pewnie gdybym je miał to może tak. Rozczarowałeś mnie również nie proponując Atuta ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej