HydePark - to co podziemie kocha najbardziej ! > Konkursy

konkurs dla młodych G Ł O S O W A N I E

<< < (2/7) > >>

Mery:
6. Drugi projekt Mateusza / Młodego stolarza to renowacja stołu

oto co Mateusz napisał w zgłoszeniu
"Wykonałem renowację stołu sosnowego. Była to całkiem przyjemna realizacja J. Pokryty był on lakierobejcą położoną na uprzednio zalakierowaną powierzchnię. Z prac do wykonania było całkowite szlifowanie stołu i dorobienie nóg dębowych, stare toczone nogi wykorzystam do dokończenia kolejnej renowacji. Po tym jak trafił do mnie do warsztatu od razu wziąłem się za pracę :D . Szlifierka w dłoń i jedziemy od P60 do P240. Po oszlifowaniu blatu zdekompletowałem resztę elementów i także je oszlifowałem. Następnie pokryłem stół białą bejcą (3 warstwy) i lakierem poliuretanowo-akrylowym (3 warstwy). Gdy całość wyschła, wszystko złożyłem i zmieniłem mocowania blatu, a także wymieniłem wszystkie wkręty. Następnym krokiem było przygotowanie materiału pod nogi. Kleiłem je z dwóch elementów każda. Mają wymiary 6,5x6,5x75 cm. Po przygotowaniu elementów wziąłem się za klejenie. Każda noga składa się z elementu 4 cm i 2,5 cm.
Kleiłem po 2 nogi na raz. Po wyschnięciu kleju wyrównałem nogi na pile. Następnie oszlifowałem je. Gdy wszystko było już gładkie, na frezowanych końcach nawiercone zostały otwory pod śruby dwugwintowe. Następnie nogi pokryłem 3 warstwami lakieru poliuretanowo-akrylowego. Pozostał jedynie montaż  J . Kilka nakrętek, podkładek, szybka akcja i gotowe :D . Stół już stoi na swoim miejscu i cieszy oko. Coś co odnowi się samodzielnie cieszy wiele bardziej niż nowy mebel ze sklepu. Zachęcam do oddawania głosów na moją pracę ;D !"


w ankiecie głosujemy na tą pracę na numer 6

Mery:
7. Kolejny projekt zrobił Kamil lat 15, jest to jesionowy stolik .

Kamil w zgłoszeniu napisał
"Opis:Witam moim projektem jest stolik do salonu wykonany z drewna jesionu. Nad tym projektem myślał już od ok. Marca a przy okazji gdy usłyszałam o konkursie to postanowiłem go zgłosić. Nie obyło się bez drobnych wpadek jako że jest to mój pierwszy mebel który wykonałem, ale jakoś się udało. Realizacja zajęła mi 3 dni."

oraz przesłał film

&feature=youtu.be


w ankiecie głosujemy na tą pracę na numer 7

Mery:
8. Kolejny projekt zrobił Krzysiek lat 15, a jest to kwietnik ogrodowy
Krzysiek w zgłoszeniu napisał tak
"Chciałem żeby mój projekt mógł wykonać każdy, nawet osoby które nigdy wcześniej nie robiły żadnych projektów stolarskich. Stąd postanowiłem wykonać prosty stojak ogrodowy na rośliny a dokładniej taczkę. Jest ona bardzo prosta w wykonaniu oraz zrobiona z drewna z palet które ma praktycznie każdy a nawet jeśli nie, to nie ma problemu z jego zorganizowaniem. Dodatkowym atutem tego projektu jest to, że taczka nie ma wyglądać na nową lecz na starą więc małe niedoróbki typu szpary między deskami czy krzywo wbite gwoździe nie stanowią problemu. W niewielkiej ilości są nawet ładne, dodają charakteru. Projekt jest przedmiotem ozdobnym a jego koszt wykonania – nieduży. Czas jego wykonania również niewielki więc każdy znajdzie chwilę żeby coś takiego zrobić u siebie. Do jego wykonania wykorzystałem jedynie parę wkrętów, trochę kleju do drewna, kilka desek z palet oraz agrowłókninę. Mam nadzieję, że innym również się spodoba ;) "

i nagrał filmi kilka fotek
w ankiecie głosujemy na tą pracę na numer 8

Mery:
9. Kolejny projekt , czyli pergole na róże wykonał Dawid lat 17, żeby było ciekawej to Dawid zgłoszenie przysłał na 25 minut przed końcem terminu :)
a w zgłoszeniu napisał
"Wykonałem pergole na różę. Jestem majsterkowiczem samoukiem, wszelakie prace wykonałem sam również sam spawałem kotwy montażowe, które zostały zabetonowane. Moje stolarskie umiejętności są małe, nie obyło się bez przygód i nie wszystko ładnie pasowało dlatego w mojej ręce zagościła szpachelka ze szpachlą aby ukryć niedoskonałości oraz wkręty. Drewno jakie wykorzystałem to sosna. Był to mój pierwszy tak duży projekt. Po raz pierwszy opisuję swoją pracę i nie do końca wiem co powinienem napisać ale mam nadzieję, że moja praca się wam spodoba. Pozdrawiam "w ankiecie głosujemy na tą pracę na numer 9

Mery:
10 zgłoszenie wpłynęło dosłownie 5 sekund przed końcem terminu  :o ale jest :) projekt stolika zgłosił Szymon lat 17
i napisał tak
"Witam

Krótka nasza historia.
Wraz z kolegą mamy po 17 lat i od 2 lat jesteśmy zainteresowani stolarstwem zaczelo sie od filmikow na YT drobnych prac wykonywanych mlotkiem i piłką. Zaczęliśmy uczęszczać do szkoły technicznej na profil technika technologi drewna.
A teraz wygospodarowalismy kawałek do spełniania naszych pomyslów i projektow cale 20m2 😂 kazde oszczednosci jakie tylko uda nam sie zdobyc są przeznaczane na narzedzia i maszyny które nam w tym pomogą.wykomujemy dużo projektow od tych najmniejszych do całkiem pokaźnych bo przecież młoda głowa jest nieograniczona w pomysły A bariery dla niej nie istnieją... oprócz budżetu 😂 Jesteśmy bardzo otwarci na korespondencję jakieś pytania... lubimy rozmawiać.

Załączam zdjęcia z powstawania naszego stolika w stylu prowansalskim wykonanym z pomocą strugarki wyrówniarki za 800zl sciskow wlasnej roboty i podstawowej ukosnicy.
Wykonany w sposób prosty z zaslepionymi otworami pod śruby oraz umieszczeniem kołków w odpowiednich miejscach przy pomocy urządzenia DIY. Wszystko klejone A niektóre miejsca wzmocnione wkrętami.
Deski na dolną półke pochodza ze 100letniego mlyna dawno temu prowadzonego przez dziadka a teraz przeznaczonemu do rozbiorki.
Kawał histori i wspomnien mamy z tym stolikiem. Dalo nam to duzo szczescia duzo nauki. Noo i ponadto wzmocnilo przyjaźń bo nie ma nic lepszego jak rano wypoc kawe z przyjacielem na stole wykonanym wspolnymi silami ❤"

przysłał też pokaźną fotorelacje, oto kilka ze zdjęć
w ankiecie głosujemy na tą pracę na numer 10

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej