HydePark - to co podziemie kocha najbardziej ! > Konkursy

Projekt KORNIKOWEGO stoiska na LUBDREW

(1/8) > >>

KolA:
Nadal "zalega" jeden fant podarowany przez WOODFAN a mianowicie Znacznik stolarski z podziałka 150mmChciałbym zaproponować konkurs na projekt stoiska na targi Lubdrew.
Mam świadomość, że wartość nagrody może być niewspółmierna do ilości i wartości pracy włożonej w projekt ale potraktujmy to jako dobro wspólne tak jak i cały występ na targach :)

W każdym razie musimy przyjąć pewne założenia:
1. Projekt musi być modułowy.
    Chodzi o to, by wykonanie mogło być rozproszone czyli kto chętny to wykona po szafce czy jakimś innym mebelku z ustalonych materiałów a całość złożona będzie miała ręce i nogi ;)
2. Projekt musi być w miarę prosty i łatwy w budowie oraz transporcie
    Mając na względzie pkt.1 chcemy by każdy miał możliwość dostarczenia wykonanego przez siebie elementu na targi bez wynajmowania TIRa ;)
3. W projekcie musi się pojawić strugnica.
    Oczywiście tutaj nie zakładam wykonania strugnicy na potrzeby targów ale użycia którejś z będących w posiadaniu Korników zatem wymiar musi być obarczony jakimś sporym marginesem :)
4. Stoisko nie może być zabudowane dookoła
    Wzorem z ostatnich targów idealną sytuacją jest aby tylko jedna ze ścian była wysoka. Nie chcemy się zamykać na odwiedzających, a wręcz przeciwnie
5. Projekt powinien zakładać miejsce na wyrzynarki włosowe ( minium 3)
    W zeszłym roku wyrzynarki były narzędziami, które chyba najwięcej "testerów" przyciągnęły. Liczymy, że ten trend się utrzyma zatem niekoniecznie chcielibyśmy chować je gdzieś głęboko.
6. Projekt powinien zawierać jakąś gablotkę lub podobny element
    Chodzi o moduł na którym można wystawić rzeczy do pooglądania przez szybę (pleksi) bez obawy o niekontrolowaną zmianę właściciela ;)
7. Projekt musi być możliwie najtańszy w budowie
    Nie stoją za nami wielkie firmy i sponsorzy dlatego też budując we własnym zakresie musimy mieć to na względzie. Na piwo w Lublinie też musi coś zostać ;)
8. Wymiary stoiska to 5x6m
    Wymiary są na razie umowne. Niestety na tą chwilę może się jeszcze okazać, że ulegną zmianie aczkolwiek liczymy, że modułowość projektu pozwoli przy ewentualnej zmianie wymiarów dostosować go.
9. Projekt MUSI być zwymiarowany
    Idealnie byłoby gdyby projekt był w sketchupie lub analogicznym programie aczkolwiek jeśli ktoś zrobi w paincie czy ołówkiem na kartce i ta się to rozszyfrować to również nie pogardzimy.

Czas na przesłanie projektu do 31-10-2019. Projekty będą wrzucane do nowo utworzonego działu zaś głosowanie poprzez ankietę będzie od 1 do 15 listopada.


PAMIĘTAJCIE! To nie jest projekt komercyjny! Robimy to od siebie i dla siebie!
Wszelkie roszczenia i zażalenia będą ignorowane :D
Zróbmy coś fajnego razem :)

Dentarg:
Może strugnicę według projektu Paula Sellersa. Jest rozkładana, chociaż do kombiaka cięzko będzie ją zmieścić, ale do busa już nie.

bartsmetkowski:

--- Cytat: KolA w 2019-09-16 | 10:08:07 ---miejsce na wyrzynarki włosowe ( minium 3)
--- Koniec cytatu ---
ile miejsca na jedną?

KolA:
Tyle żeby się zmieściła. Nie zawsze będą 3 jednocześnie pracowały ale nawet jeśli to myślę, że 1,5 jeśli postawimy je po obu stronach stołu.

Acar:
Istolarstwo... robota jest. Niech ta Twoja projektantka wraca z tego bangladeszu i się zajmie czymś pożytecznym.  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej