Łóżko piętrowe domek plus wysuwany materac

Zaczęty przez Strużyn, 2019-05-09 | 23:37:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Strużyn

Domino mam więc kołeczki drewniane na pewno dodam. Te zipbolty fajnie wyglądają ..... muszę tylko dobrać coś odpowiadającego ceną i rozmiarem :). A te łączniki od Festoola nie będą za słabe do takiej konstrukcji .... mocniejsze to od zwykłych ikeowych/hettich mimośrodów ?

nickczemnick

Cytat: Wojtek Ś w 2019-05-15 | 10:16:14 Pany bo jest brzoza i brzoza. Pamiętam słowa mistrza na warsztatach że każde drzewo polne ma zupełnie inne właściwości jak drzewo z lasu
 Może to jest właśnie ta różnica??  osobiście uważam że brzoza nie jest twardym drzewem ale i nie powiem że jest tak miękka jak sosna
Ja zajmuję się głównie brzozą bo tnę głównie na plastry to trochę pojęcia mam :) I rzeczywiście jest brzoza i jest brzoza i to w jednym pniu :) Ta część brzozy z białą kora jest miekka i łatwo się łupie - dolna część z grubą korą jest twarda i tam jest najlepsze drewno.I na przykładzie brzozy łądnie widać to o czym mówił Twój mistrz - samotnie rosnace w polu brzozy maja przeważnie część odziomkową z grubą korą wysoką,jak również te które rosną na skraju lasu.

ozi

Tak jak we wklejonym tekście Łącznik Domino jest tylko elementem łączącym, nie jest to element nośny
Właśnie zaczynam łóżko, będę stosował łączniki domino ale obok lub pomiędzy kołkami domino. Kołek da moc a łącznik zepnie konstrukcję. Łóżko to łóżko jak się pod młodym złoży to się nic nie stanie (ale by się złożyło jest mało prawdopodobne)

nie przeszkadzaj kobieto !!! - na forum jestem

Strużyn

OZI .... też tak planuję zrobić. Tylko przy piętrowym nie mogę sobie pozwolić, żeby się złożyło ..

Strużyn

Była chwila słabości i chcieliśmy już zamawiać łóżko .... bo przy dzieciakach ciężko o chwilę czasu. Klamka jednak zapadła.... dzisiaj kupiłem drewno w Niegowie. Padło na buka parzonego. Pan powiedział, że powinien się mniej wyginać ... zobaczymy :). Na zdjęciu to ten w foliowym opakowaniu obok wózka widłowego. Musi być suchy bo mój miernik wilgoci pokazuje 0% :). Na dębinie, która leży od ładnych paru lat w warsztacie (wcześniej suszarnia) pokazuje 8%.

ozi

No to powodzenia  :)  mam trochę buka parzonego i moim zdaniem zachowuje się tak samo jak zwykły. Może Twój będzie stabilny bo bardziej suchy.
Przy okazji sprawdź wilgotność po przecięciu
nie przeszkadzaj kobieto !!! - na forum jestem

Acar

#52
Buahahaha. Też dziś tam zakupy robiłem.  ;D
Ale ja dębinkę. Trzeba było dać znać. Ale wcześniej byłeś. Bo przy mnie już ten sztapel bez folii był.
Montażysta za dwa trzysta.

Strużyn

Ozi .... mierzyłem właśnie w miejscu przecięcia piłą łańcuchową :) Zobaczymy .... najwyżej będzie kicha. Tak sobie pomyślałem, że jak trochę resztek zostanie to będzie na strugnicę.

Acar ..... mały ten świat :) Ja byłem o 8.30 z Wyszkowa w stronę Wawy jechałem. Pierwszy raz tam kupowałeś ? Na co ta dębina ?

Acar

Ja wwl. Nie pierwszy. Ale tam loteria. Jak z suszarni wyjmą to kto pierwszy ten lepszy. Z tym dębem też trafiłem.
Montażysta za dwa trzysta.

bartsmetkowski

dacie link do google maps pod ten skład z tym drewnem?


bartsmetkowski


Axo

Jesli to nie tajemnica to poprosilbym o info ile placi sie za taka tarciczke? Powiedzmy za taka ilosc jak na zdjeciu.

Strużyn

axolotl :) ..... za to co na zdjęciu zapłaciłem 600 zł. Większość to deski o grubości 50mm plus dwie 25mm. Cena za metr sześcienny parzonego buku to 2000 zł. Ja kupiłem chyba 5 dech 3 metrowych (50mm) plus dwie dech 3 metrowe (25mm). Potem to wszystko zostało przycięte o 1 metr, coby się do przyczepki zmieściło. Jak czegoś nie dopowiedziałem to śmiało pytaj.