Markowe projekty

Zaczęty przez mar33cki, 2023-08-09 | 16:05:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

mar33cki

w końcu miałem ostatnio czas na obrobienie blatu do biurka. Blat i stelaż czekały chyba z pół roku, no i się doczekały...  ;) Blat 2.0 x 0.8 x 2.7 cm kupiłem w Polskie Blaty we Wrocławiu, dąb klasy rustic. Stelaż elektryczny z dwoma silnikami na allegro.

Krawędzie blatu ofrezowałem na zaokrąglenie, oczywiście frez był już tępy i musiałem go naostrzyć. Potem bylo wodowanie i szlif papierem 150 i 2x wosk twardy olejny Saicosa wcierany białym padem. Następnego dnia blat przymocowałem na śroby M5 i wkładki dwu gwintowe do podstawy. Dołożyłem też organizer na kable itp pod stołem, bo lubię mieć porządek  :D. Zwłaszcza przy podnoszonym blacie. Co prawda biały przewód od listwy trochę mnie irytuje, ale musi mieć zapas do maksymalnej wysokości roboczej blatu - ok 120cm  ;).

         
dłubacz garażowy

Mery

hmmmmmm
masz jakiś link do tej podstawy, ciekaw jest o nośność i o minimum i maks wysokości :)

mar33cki

jasne, to model Nordhold ED1800-GR, kupowałem u tego sprzedawcy i ogłoszenie wyglądało identycznie https://allegro.pl/oferta/stelaz-z-elektryczna-regulacja-wysokosci-do-biurka-13452058962, tylko zmienili oznaczenie na ED-1800-W.

Stelaż bardzo solidny, przy maksymalnej wysokości i moim blacie jest stabilnie. Oczywiście da sie delikatnie rozbujać, ale mogę sie na nim oprzeć i nie mam obawy, ze runie. Sporo pracuje zdalnie i szukałem konkretnego produktu, z którego póki co jestem bardzo zadowolony.

Jedyne czego mogę sie czepić, to małe otwory na śruby mocujące blat (ok 5mm) - w zestawie są wkręty, ale ja rozkwiecałem wiertłem 8 i kręciłem śrubami M5.

dane z aukcji na której kupiłem (z archiwum):
zakres regulacji wysokości: 61 - 126 cm
zakres regulacji szerokości: 126 – 180 cm
zalecana głębokość blatu: 62 cm ~ 84 cm
zalecana szerokość blatu 128 cm ~ 205 cm
maksymalne obciążenie stelaża: 140 kg
prędkość podnoszenia: 30mm/s
Panel sterujący z pamięcią 4 pozycji wysokości
głośność silników: <45dB
waga opakowania: 31 kg
wymiar opakowania: 105x26x20 cm
Funkcja alarm przypominającego o zmianie pozycji pracy
Systemy zabezpieczające, w tym anty-kolizyjny
zasilanie: 100V - 240V
Certyfikaty: CE, RoHS
dłubacz garażowy

RadekJ

Ostatnia litera w oznaczeniu modelu to może być kolor. Ty masz GR (gray), na aukcji jest W (white).
Ja ze swojej strony mogę polecić stelaże Spacetronik. Mam taki od ponad dwóch lat (konkretnie SPE-220W) i złego słowa nie powiem. Wiadomo, jak znakomita większość tych stelaży to obrandowany chinol, ale w moim przypadku sprawdza się bardzo dobrze, a zmieniam mu wysokośc kilka razy dziennie.

Mery

parametry całkiem przyzwoite, ciekawe jakby sie sprawdziło w stole roboczym

truszczyk

Wystarczy zapytać jaka sztywność?  ;D

MarcinEVP

Cytat: Mery w 2023-08-11 | 22:20:41 parametry całkiem przyzwoite, ciekawe jakby sie sprawdziło w stole roboczym
Na stół roboczy to szukaj stelaży z korbką. Mam 2 stelaże z biurek z niemieckiego demobilu, regulacja wysokości korbą. Jeden na stół do frezarki a drugi na blat roboczy. Solidne przekładnie, to jest mega wygodne bo mogę sobie dopasować wysokość do kobyłek i poskładać blat dla klienta na warsztacie do obróbki.

mar33cki

zrobiłem taki szybki filmik pokazowy stabilności biurka - sami oceńcie  ;)



a pomysł z regulowanym biurkiem z demobilu też spoko, nawet widziałem kiedyś na olx w okolicy takowe
dłubacz garażowy

mar33cki

temat na czasie czyli szybki stojak na choinkę. Ten co miałem ma za mały otwór na pień, a nie chciało mi się go cieniować. Z kantówek 45x45 wyciąłem 3x 50cm. Założyłem na zakład, podciąłem pod kątem, oczywiście nie z tej strony co trzeba, albo zamieniłem je miejscami. Podciąłem jeszcze raz, skręciłem wkrętami ciesielskimi. Jodłę przykręciłem na 6 długich wkrętów ciesielskich. Podstawiłem talerzyk plastikowy na wodę i gotowe ;)
dłubacz garażowy

grekot


mar33cki

bo to było bardzo szybkie quick&dirty  :D choinka już była i trzeba było wstawić do domu  8), choć chwilę mi zajęło ogarnięcie zakładek...
@grekot twoja podstawka jest piękna i ponadczasowa!
dłubacz garażowy

mar33cki

ostatnio miałem kilka chwil czasu na wykonanie skórzanego portfela z własnym monogramem. Wzorowałem się na posiadanym już portfelu wykonania znajomego, ale chciałem mieć więcej slotów na karty i zlikwidować kieszonkę na drobniaki.

Jakiś czas temu kupiłem narzędzia u majfrenda z ali i skórę w juchciku. Ostatni raz pracowałem ze skórą jako wczesny nastolatek ze św. pamięci dziadkiem, który był szewcem. A szycie ręczne robiłem pierwszy raz w życiu, podobnie jak tłoczenie
   
dłubacz garażowy

Meksykanin

Ja byłbym dumny z takiego samodzielnie zrobionego portfela.  8)

P.S.
Lubię poznawać rozmaite artystyczne i manualne talenty korników, te wykraczające poza stolarską smykałkę.  :)
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka wymówki.

mar33cki

dzięki za miłe słowa  :) , ja jestem  ;D

trochę żałuję, że najpierw szyłem przednią stronę, bo krzywo nabiłem otwory pod szew  ;) a nabijałem od wewnętrznej strony i w środku jest równo. Druga strona (tylna) już nabita równo. No, ale to te drobne niedoskonałości dodają charakteru. Także ten tego... Tak miało być  ;D
dłubacz garażowy

KrzysztofGG

@mar33cki portfel klasa :) ale przy okazji natknąłem się na Twoje poprzednie wpisy dot. blatu, możesz zdradzić jak się podnośnik sprawuje w użytkowaniu?