Wasze projekty > Krok po kroku

Moje wprawki

<< < (2/8) > >>

krzyś48:
&t=19s

Groszek:
Brawo, że od razu rzuciłaś się do pokazywania prac - dawaj czadu cały czas i cały czas pokazuj nowe rzeczy i zakładaj nowe wątki :)

Marineira:
@wildi2
Chodzi mi o to skąd wiesz gdzie wiercić ?
Tzn przyrząd centruje względem płyty, ale jeszcze trzeba ustalić drugi wymiar po długości, żeby dziury były w tym samym miejscu na dwóch kawałkach. Ja sobie rozmierzylam i narysowałem kreski i nie mogłam w nie trafić. Może ja jakaś głupia jestem i cos mi umknęło, to możliwe.
Jest jakiś inny sposób ?

Marineira:
A Ha
No właśnie wiedziałam ze cos nie teges.
Patent z czołówką mi nie pasował
Na usprawiedliwienie powiem ze takie wskazówki dostałam.
Jednak głupia jestem
Dzięki  za film
Było takie powiedzenie „dać chłopu zegarek to ze za cholewę wsadzi”

wildi2:
Ok, teraz jasne. Zerknij na filmik z linku krzysia. 2:40 przez moment widać jak to trzeba zrobić dla takiego typu łączenia. Ten sposób raczej wymusza zrobienie kołków poprawnie ale jeżeli z jakiegoś względu musisz trafić 'na kreske' narysuj ja na płaszczyźnie wiercenia, zdejmij ogranicznik z wiertła, przełóż wiertło przez kolkarke i najpierw wiertłem (te do drewna mają zazwyczaj prowadzenie w postaci niewielkiego szpica) ustaw się na kresce a dopiero późnej docisnij kolkarke do materiału. Generalnie tak jak na tym filmiku, materiał musi być dobrze zamocowany bo bez tego trudno całość utrzymać z ręki.

Powodzenia - trochę wprawy i pójdzie. Kołki niestety wymagają precyzji i raczej nie wybaczają niedociągnięć

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej