Wiedza teoretyczna > Książki, czasopisma, itp

DREWNO WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE Karol Kopeć ( 3 Tomy )

<< < (3/5) > >>

Karol Kopeć:
Dzień dobry :)

Jestem zaskoczony tak wnikliwą recenzją :) i brakiem użalania się nad czarno białymi fotografiami :)

1. Tom I. Mnie też nudzi czytanie o celulozie :) Obieranie ziemniaków czy wyrzucanie śmieci też są nudne, ale trzeba ...
Dobrze jest raz przeczytać o składzie drewna.  I to wystarczy.

Zachęcam jednak do pochylenia się nad fotografiami przekrojów mikroskopowych drewna. To jego budowa mikroskopowa wpływa na jakość naszego szlifowania, bejcowania i malowania.  W dodatku budowa anatomiczna w 100% pozwala na identyfikację gatunku drewna. 

2.Tom II. Typowa książka dla praktyków, czyli jak poradzić sobie z suszeniem bez kupowania komputera :) .  Dziękuje za zaakcentowanie w recenzji obecności problemu sprężu :). Ilu z Was kupiło wyciąg, który ledwie ssie trociny i się ciągle zapycha ?
W książce jest projekt suszarki kontenerowej - na podstawie mojej pracy magisterskiej napisanej równo 25 lat temu :)
 
3.Tom III. To książka absolutnie unikalna.  I to bez nadymania czy samo-chwalenia się. Znajdźcie gdzieś podobne informacje o fumigacji w gazach neutralnych czy w fosforowodorze. Albo czy jest instrukcja stosowania rezystografu po polsku ? ( jest  w języku angielskim za 150-200$ :) ) Fotki są prawie w 90% moje , czyli absolutnie unikalne.
Fumigacja w azocie oraz sodowanie soda-blaster to przyszłość, która puka do naszych drzwi :) 

Jak przystało na książki dla praktyków, ilustracje są czarno białe, ale za to jest twarda okładka i szyte nicią strony.   

Mam nadzieję, że ułomności języka potocznego, zastosowanego w niniejszych książkach zostaną skompensowane ogromem wiedzy fachowej.

! Nie macie małych rozumków :) . W tych książkach wciśnięta jest wiedza z poziomu technikum/studiów mgr. Nie są to książki polecane na początek drogi, ale gdy zaczniecie szukać czegoś więcej, to to jest to. W dodatku w tekście są odnośniki do konkretnych książek i innych publikacji, gdzie możecie doczytać brakujące informacje. 

Niech się dobrze czytają :)


 M.ChObi:

--- Cytat: Karol Kopeć w 2020-06-11 | 12:41:41 ---Jestem zaskoczony tak wnikliwą recenzją  i brakiem użalania się nad czarno białymi fotografiami

--- Koniec cytatu ---

Jak wspominałem  ja jestem małym  dłubaczem,  a nie zawodowcem,  oceniałem tą  pozycję w swoich amatorskich  potrzebach.

Jak wspominałem wcześniej  jest tam multum  fachowej  wiedzy z której  więcej pożytku będzie. Miał technolog  drewna  niż  taki  mały  dłubacz  jak ja.PS co do twardej  okładki  są  też takie unikatowe,  ja na ten przykład. Mam okładkę  odwrócona o 180°
I nie jest to dla. Mnie. Wadą,  sprawia że  mój  egzemplarz jest unikalny

pinkpixel:
Gdzie można nabyć? Szukałem ale bez skutku.

Już wiem :)

Chaos:
napisz na facebooku do Karol Kopeć - Starachowice

Bill Door:
Obi masz skaner?  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej