Wiedza teoretyczna > Książki, czasopisma, itp

Przewodnik na początek...

(1/2) > >>

Drzewniarz:
Dzień dobry wszystkim. Z początkiem lata podjąłem pracę w zakładzie tartaczno-stolarskim. Jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, wcześniej parałem się wykończeniówką. Niemniej bardzo interesuje mnie proces produkcyjny mebli (głownie tych z płyty, ale też tych z surowego drzewa). Poszukując odpowiedniej literatury dostałem dość różnotematyczną informację zwrotną, która więcej mi namieszała niż ukierunkowała na coś konkretnego. Prosiłbym o polecenie kilku rzeczowych i merytorycznie wyczerpujących publikacji podejmujących temat  produkcji mebli z płyty (oklejanie, frezowanie, przygotowanie formatek, rozcinanie arkuszy) oraz ogólnie przedstawiających charakter pracy w zakładzie stolarskim. Zależy mi aby literatura była jak najbardziej na czasie, uwzględniała nowe procesy technologiczne przy produkcji (wraz z tymi starszymi, z których korzystali nasi dziadkowie) oraz zawierała materiał i dla laika i dla osoby bardziej doświadczonej. Liczę, że wyniosę z tych książek wiele i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

fyme:
Sam bym taką książkę poczytał ;D

Stachmiesz:
Myślę że taki zbiór wiedzy istnieje. Tylko spec nie zdążył jeszcze napisać. A poważnie, to musisz pytać o konkretne sprawy, płyciarze pomogą.

M.ChObi:
Na początek https://www.google.com/search?q=prace+w+drewnie+ksi%C4%85%C5%BCka&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b masz ogólny opis wszystkiego plus pod koniec kilka przykładów jak zbudować mebel krok po kroku .

Co do reszty to pytaj o konkrety

zamator:
cześć

Następny do raju - Marek Hłasko
tam masz o zwózce drewna... :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej