Wiedza teoretyczna > Książki, czasopisma, itp

Publikacja n.t. budowy drzwi wewnętrznych

(1/13) > >>

oldgringo:
Siemka,
szukam jakiejś książki, broszury, poradnika step by step jak zrobić drzwi wewnętrzne z ościeżnicą. Chodzi o info jakie minimalne grubości, szerokości itp. Drzwi, które będę robił, będą ramowo-płycinowe. Ramiaki zrobię na połączenia czopowe kryte i z tym sobie poradzę. Ościeżnica na połączenia czopowe przelotowe. Chodzi mi o jakieś dane techniczne, przekroje itp.

istolarstwo:
U większości producentów drzwi na stronie znajdziesz wymiary. Standardowa grubość to 40mm, ramiaki 120mm, jeśli felcowane, to felc 25x12mm.

Piotr

oldgringo:
Ok. Zgadza się. Dużo informacji znalazłem. Dzięki.
Tylko mało znalazłem dokładnych danych, dotyczących minimalnej grubości ościeżnicy drewnianej. Widzę, że standardowo dla ościeży stałej jest to 45/90 mm. Myślicie, że przy ciężkich dębowych drzwiach to wystarczy?

robson:
To zależy jakie masz możliwości, chodzi o wymiar światła , ale też szerokości drzwi , piszesz że mają być ramiakowe z płycinami a czy będą dwu skrzydłowe tego nie wiemy ,jakie chcesz zastosować zawiasy ?
Tak czy inaczej według mnie to 45mm - felc , zawias i na to opaska to trochę ubogo .

oldgringo:
Drzwi bezprzylgowe jednoskrzydłowe z zawiasami Otlav Invisacta 230. Wymiar światła 1000mm. Drzwi 90. Ościeżnica będzie z klejonki dębowej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej