Autor Wątek: Serwis Drzewny - Łowicz; Fabryczna 11 / liściasta + iglasta + egzotyk  (Przeczytany 1059 razy)

Offline Chaczins

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 767
Odwiedziłem sobie wczoraj takowy składzik, zgodnie z tradycją wrzucam na forum i zakładam im temacik.

http://www.serwisdrzewny.pl/

Mają oddział w Łowiczu oraz Ożarowie Mazowieckim.
Zakupiłem Sapeli, Iroko, Dębinę - ogólnie jestem zadowolony, suszenie w porzadku, dechy nie sa jakies spękane. Wybór jest przeogromny, nie widziałem tak dużego składu z egzotykami - dosłownie 2 hale wystawione po sufit wszystkim we wszystkich wymiarach. Mimo to, nie mogłem dorwać dębiny w 52mm i jesion był jedynie z importu.

Zalety:
-wiele, wiele gatunków w jednym miejscu, o połowie nawet nie słyszałem ani nie czytałem - a kształcę się dużo!
-bardzo sympatyczna obsługa, bez problemu poprosiłem o samodzielne zwiedzanie zeby ich nie męczyć, obszedłem, popatrzyłem, wybrałem - dzielnie odpowiadali na pytania o cenach, następnie dla jednej dechy potrafiliśmy wózkiem ściągać cały pakiet zeby dostać "tę jedyną".
-Rozliczenia tip-top na twoich oczach, dostajesz dokumenty, wszystko od tej strony jak należy. Nie próbują czlowieka gdzies tam "wydymać" na boku.

Wady:
-Ceny są dość wysokie, trzeba przyznać. Może w "hurcie" są większe, jednakże "na sztuki" nawet w Łodzi jest taniej, i to czasem o 1/4 względem Łowicza. No umówmy się, Łowicz to nie jest metropolia z wyższymi kosztami prowadzenia biznesu. Jesion europejski potrafili mi zaproponować prawie 2x więcej niż ja kupuję.
-Nie jestem pewien czy powinienem na nich przerzucać ten fakt, ale Iroko na długosci ok. 20 CM od sztorców ma kanaliki, coś przyatakowało. Akurat deska kosztowała nie tak dużo (małe kantówki) i nie opłaca mi się jej taszczyć na wymianę. Po wtóre, raczej powstały one w kraju cięcia - i tak zostały wysłane. Jasną sprawą jest że skład nie sprawdzi każdej deski  pakiecie, nie jest to fizycznie możliwe.


Ogolne wrażenie i podsumowanie - bardzo fajne miejsce, bardzo bogata oferta, bardzo uprzejma onsługa. Ceny detaliczne niestety dość wysokie, skutkiem czego nie mogę traktować ich jako swojego "podstawowego" dostawcę materiału - ale jako zapasowy, awaryjny i PEWNY (bo na składzie mają na prawdę dziesiątki gatunków) - jak najbardziej godni polecenia Panowie.

« Ostatnia zmiana: 2018-11-29 | 11:35:36 wysłana przez Chaczins »

Online VelYoda

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3872
  • Aquila Haliaeetus Poloniae
Odp: Serwis Drzewny - Łowicz / liściasta + iglasta + egzotyk
« Odpowiedź #1 dnia: 2018-11-29 | 11:35:21 »
Dzięki, aż nie chcę myśleć jakie ceny są w Ożarowie  ;)
haliaetus lub haliaetos – morski orzeł (bielik), rybołów, od gr. ἁλιαιετος haliaietos – morski orzeł (bielik), rybołów, od ἁλι- hali- – morski, od ἁλς hals, ἁλος halos – morze; αετος aetos – orzeł.

Offline Chaczins

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 767
Odp: Serwis Drzewny - Łowicz / liściasta + iglasta + egzotyk
« Odpowiedź #2 dnia: 2018-11-29 | 11:37:20 »
Dzięki, aż nie chcę myśleć jakie ceny są w Ożarowie  ;)

Dzwoniłem do Ożarowa, ceny są raczej "zunifikowane".

Dąb kupowałem po 4000 w Łowiczu z poprzedniej dostawy, nowe dostawy już powyżej 4000. W Ożarowie wołali za to 4500. Ceny netto oczywiście, za 26mm.

Dla porównania - ja za dąb płacę aktualnie 3500-3600 netto na innym składzie, tylko że ostatnio mam problemy z dostępnością towaru tam i umówieniem się na "audiencję", bo to bardziej hurtownicy. Dlatego szukam alternatyw i zwiedzam całe województwo, zdając wam relację :)