Sprzedawcy drewna i płyt > mazowieckie

tarcica dla hobbysty

(1/4) > >>

Daraas:
Przeglądam np. OLX w kwestiach tarcicy dębowej, jesionowej czy bukowej i przyznam że różnice w cenie są tak duże że nie wiem w końcu na co tak naprawdę zwracać uwagę, żeby nie przepłacić ... czy nie warto brać takiego drewna od "byle pierwszego lepszego" z OLX tylko dlatego że taniej?
Nie mam bladego pojęcia jak bardzo wahają się ceny takiej tarcicy ...czy jak ktoś podaje cenę 3900 za np. dębinę za m3 to dużo ? czy 2600 to już dobra cena?
Ewentualnie gdzie w okolicach Warszawy/Grodziska MAzowieckiego kupować tarcicę, żeby nie przepłacić i żeby mieć "dobry materiał" - cokolwiek to określenie znaczy bo nie mam jeszcze bladego pojęcia o jakości drewna ;)

Pomożecie? Z wielką przyjemnością chciałbym rozwinąć skrzydełka ale nie chciałbym wywalać zbędnie kasy na śmieciowe materiały tylko dlatego że były tanie ...

Dla przykładu:
- tania dębina po 1100 https://www.olx.pl/oferta/tarcica-debowa-sezonowana-CID628-IDysw9N.html#3070191a22
- droższa dębina 2300 https://www.olx.pl/oferta/dreved-tarcica-debowa-dab-debina-bale-zielony-nie-czerwony-CID628-IDxPKI0.html#3070191a22
- a ta po 2600 https://www.olx.pl/oferta/tarcica-debowa-debina-sucha-CID628-IDybKzB.html#3070191a22

Czym one się różnią i którą warto rozpatrywać?

Wojtek Ś:
Daras odpowiedź na twoje pytanie jest bardzo prosta, sprawdź długość tarcicy z pierwszego ogłoszenia i porównaj z długością z drugiego ;) ;)

M.ChObi:
Powiem tak , wszystko zależy od klasy drewna  za najwyższa zapłacisz i z 3-4 tyś na tą z sękami to 2-3 .

Dodatkowo to co kolega napisał wyżej , sprawdza długość , przy tarcicy masz odpady i z 1 m długości może zostać ci 70-90 cm .

Strużyn:
Jak szukałem buczyny to najlepsza cena była w Niegowie :)

Daraas:
Dłuższe droższe ... ok rozumiem... czyli jak chcę zrobić np blat 120 cm długi to lepiej mieć tarcicę minimum np. 160cm żeby wziąć pod uwagę odpad?
Czy takie króciaki w ogóle warto rozpatrywać na jakieś krótkie elementy ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej