Pneumatyka > Narzędzia

Kompresor - kolejna debata

<< < (2/3) > >>

przemek.drzymala:
Ja mam 100l 8 bar i niby wystarcza do przedmuchiwania, malowania gwoździarek to już wgle.
Ogólnie to takim mocno uniwersalnym było by 50-100l Jeśli chodzi o używanie na co dzień fajne ostatnio są te barracuda ciche bezolejowe i całkiem wydajne :P Ale jeśli rozważasz szlifierkę pneumatyczną to już bardziej śrubowy ale to jest bez sensu lepiej kupić elektryczną bo szlifierki pneumatyczne są bardzo głośne i zużywają ogromne ilości powietrza i jak byś chciał kompresor tradycyjny to byś musiał mieć zbiornik ze 400l...

Ask:
Ja poszedłem w kompromis. Kiedyś mialem 20l teraz mam 50l dwutłokowy. Wielkość praktycznie ta sama a powietrza sporo wiecej. Największe wyzwanie jakie nim robie to przedmuchanie systemu podlewania i do tego jest idealny, ciśnienie nie jeat tak ważne jak wydatek powietrza. Nie używam do malowania czy innych rzeczy. Raz malowalem jakieś pi***oly i powietrza miał aż nadto.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

yarkow:
Też mam dwutłokowy 50l "zacnej" marki Tagred. Jest całkiem wydajny, jak na moje potrzeby.  Doskonale spisał się z gwoździarką przy budowie mojego szkieletora. :)
Z malowaniem, przedmuchiwaniem czy pompowaniem kół, to wogóle nie ma problemu.
Wada? Głośny!

gwd:
Pamiętać trzeba, że mały też ma swoje zalety.
Jak trzeba mało powietrza ale o wysokim ciśnieniu to taki 10 l nabije się w pół minuty a taki 100 litrów będzie pompował i pompował.

Przedmuchiwanie, pompowanie piłek, roweru czy od biedy auta 6 -10 l jest wystarczające. Do narzędzi pneumatycznych zdecydowanie nie.
Wyjątkiem jest tu gwoździarka bo ona ma faktycznie małe zapotrzebowanie. Chyba, że ktoś tłucze sztyfty setkami.

raw:
Zgadza się. Magnum jws-24 (750w) - tyle spokojnie wystarcza do pierwszych trzech myślników. Niektórzy powiedzą nawet, że to za dużo i za ciężko - też będą mieli rację. Trzeba zastanowić się, czy rzeczywiście potrzeba narzędzi pneumatycznych innych niż gwoździarka. Wydaje mi się, że kupowanie dużego/wydajnego kompresora z myślą o jednej (może) szlifierce trochę mija się z celem. Chyba, że planujesz więcej takich narzędzi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej