Administracja > Nowe uwagi

Rozszerzenie forum o dodatkowy dział narzędziowy

<< < (2/2)

M.ChObi:
Ew dział

Narzędzia wszelakie  nie związane z obróbką drewna i tam dawać kosiarki , mixery , pralik , tv , vibratory , do betonu oczywiście :D

dubo:
Cześć, z góry przepraszam za delikatne opóźnienie z mojej strony, ale niestety obowiązki skutecznie odciągają od forum. Mi osobiście najbardziej podoba się propozycja kolegi  r2d2. Jest to mega klarowne, a poszczególnie wątki same się rozwiną w miarę upływającego czasu.

Ogólnie jeśli chodzi o odpowiedź kolegi vlad, to połowicznie się z nim zgadzam, a połowicznie nie. Sam korzystałem nieraz z działu szybkie pytanie szybka odpowiedź. Jednak brak w tym wszystkim usystematyzowania. Tzn. parę razy złapałem się już na tym, że ktoś o coś pytał i uzyskał odpowiedź, ja teoretycznie o tym pamiętałem bo regularnie czytam ten dział, a jednak znaleźć tej konkretnej odpowiedzi nie mogłem.

Ogólnie celowość stworzenia takiego działu bym widział głównie z perspektywy pracy nad własnym warsztatem i domem. Tzn. np ktoś potrzebuje sprawdzonego producenta taczek, bo chce kupić porządną taczkę, a nie jakiś bubel. Z racji sporego stężenia złotych rączek tutaj, prawdopodobieństwo uzyskania fajnej podpowiedzi jest niezmiernie duże. To samo dotyczy np. wiertarki udarowej, porządnego klucza udarowego, jakichś kluczy do hydrauliki przydomowej, lutownic czy innych tego typu rzeczy. Ja np. kupiłem wiertarkę udarową dzięki postom jednego z kolegów w dziale nasze nowe zabawki. Kolega pokazał zdjęcia z wyburzania paru ścian działowych w warsztacie, napisał dodatkowo o promocji w pewnym markecie na to urządzenie i dzięki niemu mam je i ja. I co najważniejsze ono działa bezproblemowo, a w pracy go nie oszczędzałem :D I to świetny przykład na to, że można dzięki koleżeńskiej podpowiedzi kupić fajny i sprawdzony sprzęt bez ryzyka.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi. Fajnie jest tak podyskutować ;)

duch_gdansk:

--- Cytat: r2d2 w 2021-06-11 | 11:40:34 ---Jeśli takie coś miało by rację bytu to ja bym go nazwał "Narzędzia niekoniecznie stolarskie" a poddziałów bym nie robił - po paru tematach jak już będzie co wrzucić można by rozdzielić.

--- Koniec cytatu ---
Jestem za. Dlaczego? Bo czasem bzdurą jest podział na narzędzia stolarskie i "te inne" a w tych innych znajda się "maszynki" które polak wykorzysta na 100 innych sposobów a producent wymyślił tylko 5 😜. Szybki przykład to Roloc 3M i podróbki systemu, Dremel i podróbki itd itp.
Robisz stół a nogi są ze stali, ok mamy spawanie ale co z obróbką, barwieniem stali?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej