Maszyny elektryczne stacjonarne > Odciągi

Przeróbka FM300

(1/1)

Łukasz K.:
Cześć kroniki,
Nurtuje mnie kwestia usprawnienia odciagu Cormak fm300. Producent deklaruje moc silnika 1.5kw i ciąg 2500m3.  Jest jeszcze podobna konstrukcja z takim samym silnikiem fm340 z tym że ten już ma 3200m3. Czy umiejscowienie silnika a tym samym skrócenie węża spiro tak jak w modelu fm340 spowoduje zwiększenie ciągu? Worek filtracyjny jest o 20 cm wyższy w fm340, czy wymiana worka na większy w fm300 zwiększy ciąg czy tylko poprawi filtracę? Czy raczej nie zawracać sobie tym głowy i zostawić jak jest?
Kolejna kwestia to średnica rur, otóż maszyny mam na 100mm i rury też takiej średnicy. Czy zwiększenie średnicy do 125 albo 150mm i dopiero przed samą maszyna redukcja na 100 zwiększy ciąg?

Wiem że sporo osób ma fm300, czy ktoś już próbował przeróbek?

ozi:
Jak drugi raz robiłem rury+odciąg to po pierwsze kupiłem wiatromierz. Proste tanie urządzenie, które pokazało mi wpływ różnych ustawień na sprawność całości. Konkluzja jest taka:
-poprawność wykonania instalacji ma takie same znaczenie po obu stronach wentylatora
-unikać jak ognia kąta 90st również w trójnikach
-rury spiro lub inne karbowane tylko gdy nie ma innego wyjścia
-zwiększenie średnicy ponad tą w odciągu pogarsza sprawność
-warto stosować szczelne zasuwy

Łukasz K.:
Te zasady znam, odciag ma 130mm wylot więc max 125 rury mogę dać. Głównie chodzi mi o możliwości urządzenia, czy zmiana położenia silnika coś da.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej