Maszyny elektryczne stacjonarne > Odciągi

W miarę cichy odciąg do domowego warsztatu ??

(1/2) > >>

Sajmon:
Czołem koledzy.
Proszę o radę, zastanawiam się nad wyborem systemu do odciągania trocin. Aktualnie w warsztacie zaparkowana jest piła stołowa, ukośnica i heblarko grubościówka. Gdyby nie to ostatnie wystarczyłby pewnie odkurzacz warsztatowy który do tej pory jakoś sobie radzi w piwnicy. Ale z grubościówką może być już problem, mała pojemność zbiornika i cienki wąż, moment się to zapcha. Mam jeszcze w piwnicy konstrukcję z beczki i dmuchawy do liści. Działa to dobrze ale generuje za dużo decybeli. Warsztat mam w piwnicy domu, zazwyczaj robię wieczorami i nie chcę za bardzo wtedy hałasować. Co możecie polecić, nie za duże i dosyć ciche ?

Stasiek:
Te małe odciągi są duuuużo cichsze niż dmuchawa do liści.
Mam odciąg stiler ten mały fm 230 chyba.  Mam też dmuchawę do liści z juli. I dmuchawa w porównaniu do odciągu to jest odrzutowiec.
Ogólnie odciąg to jedno z cichszych urządzeń u mnie. Smiało kupuj i się nie martw. Ta twoja grubościówko wyrówniarka na pewno jest dużo głośniejsza niż odciąg.

Sajmon:
Dzięki za odpowiedź, taki odciąg by mi pasował. A jak z głośnością innych podobnych - holzmany, zippery promy ? Stiler jest chyba najdroższy z nich, trochę się wykosztowałem na strugarko grubościówkę i teraz muszę już ekonomicznie podchodzić do stolarskich zakupów bo żona wywali mnie z domu razem z moimi zabawkami ;)

M.ChObi:
Jakikolwiek kupisz to i tak głośność piły czy pracującej grubościówki bedzie większy .

Trzeba by odciąg umieścić w innym pomieszczeniu

Sajmon:
Jest jedna opcja, mam w piwnicy wnękę pod  betonowymi schodami, myślałem żeby tam schować urządzenie odpylające. Dorobić ściankę z przodu z zamknięciem i wszystko tam ładnie wygłuszyć wełną mineralną. Niestety jest tam mało miejsca, trójkąt w najwyższym miejscu ok 190 cm. Raczej firmowy zestaw tam nie wejdzie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej