Narzędzia elektryczne mobilne > Odkurzacze / Odciągi mobilne małe / Cyklony

Bosch AdvancedVac 20

(1/1)

siekson:
Cześć, mam możliwość kupienia w bardzo przystępnej cenie (ok 360zł) nowy odkurzacz Boscha AdvancedVac 20. Ktoś posiada i mógłby się podzielić opinią o tym sprzęcie? Po parametrach wszystko wydaje się super ale martwi mnie trochę tylko 20l zbiornik.

Czy uważacie, że to wystarczy do domowego warsztatu do amatorskiej zabawy w drewnie (szlifierka, ukośnica, pilarka stołowa, frezarka) i potem posprzątanie po pracy. Alternatywą jest jakaś marketówka typu Macallister 30l za podobne pieniądze. Oczywiście wolałbym Boscha (chociażby z uwagi na moc ssania) ale boję się czy nie będę go musiał opróżniać 3 razy dziennie? Jeśli chodzi o ilość pracy ww urządzeniami to w warsztacie spędzam 3-5h dwa razy w tygodniu. Maszyny nie działają oczywiście non-stop. Każdorazowo zrobię na ukośnicy ze 30 cięć, frezarka podziała ze 20 minut i do tego może ze 20 minut szlifowania. Większość moich projektów to jakiś stolik, czy krzesło, które robię np przez kilka dni. Zdecydowanie nie tnę desek w ilościach hurtowych.

Co myslicie o 20l odkurzaczach na warsztatowo-amatorskie potrzeby?

fyme:
Ja mam 10 L zbiornik w odkurzaczu i też daje radę :)

Co prawda nie mam piły stołowej ale podłączam go do zagłębiarki, frezarki, czy szlifierki.

Przy okazji fajnie go mieć na robotach bo jest mały, lekki i poręczny :)

Maciek:
Odkurzacza nie znam. Ale jak chcesz być zadowolony to trzeba go podłączyć przy mikro cyklon że zbiornikiem do maszyn.  Praktycznie każdy odkurzacz tak powinien być podłączony. Cyklon wyłapuje większość zanieczyszczeń. Na stronie pewnie znajdziesz takie rozwiązania, a i może koledzy i koleżanki " podrzucą"

DaKa_Garage:
zgadzam się z Maćkiem cyklon na pewno da radę a beczka 50l duża nie jest :D

robson:
Według mnie to dobra wartość nie za duży i nie za mały ( jak znalazł kiedy przyjdzie go targać)  , z tego co piszesz to tylko pilarka może go zapełnić ale tutaj koledzy wcześniej wspomnieli o cyklonie i to jest dobre rozwiązanie .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej