Narzędzia elektryczne mobilne > Odkurzacze / Odciągi mobilne małe / Cyklony

HA1000 czy odciąg+separator

(1/1)

manveeru:
Witajcie,

Mam takie pytanie. Mam bardzo malutki warsztacik a potrzebuję coś co mi będzie odciągać i wióry z dw733 i pył ze szlifierki. Na początku myślałem żeby kupić odciąg Holzmann 850 i oddzielnie odkurzacz+separator. Teraz się zastanawiam że jednak za dużo miejsca mi to pochłonie i szukam jednego urzączenia. No i tu się nasówa pytanie czy kupić coś w podobie HA1000 czy lepiej odciąg i podłączyć do niego jakiś mały separator na pył z wężem do szlifierki, frezarki  itp.?

Proszę o poradę.

wojo72:
Mam klony obydwu, ten workowy to potrzebuje dużego przepływu powietrza podciśnienie daje małe do ręcznej szlifierki się za bardzo nie nadaje, ten kubełkowy to coś w stylu odkurzacza ma niezłe podciśnienie i do ręcznych elektronarzędzi lepiej się sprawdzi (ja mam dedrę DED7833).

manveeru:
A jako odciąg do grubościówki ?

wojo72:
Do grubościówki oba się nadają z tym że ja mam strugarki o szerokości noża 30 i 33 cm, nie wiem jak w większych. Ta kubełkowa dedra co ja mam ma wlot wiórow  bezpośrednio na wprost filtra jak się ją podłącza bezpośrednio do strugarki to co jakiś czas trzeba ten filtr harmonijkowy czyścić z wiórów nie wiem czy wszystkie tak mają, powinien tam być jakiś ekran.

manveeru:
Nie wszysytkie, gdzieś widziałem właśnie z ekranem i nie wiem czy to nie był czasem Record Power. Bardzo Ci dziękuję za informację. Zatem kupię chyba tą dedrę a jak będzie jakiś większy pył to jeszcze jakiś separator do kominka ale bez silnika podepnę dla lepszego filtrowania. Dzięki za informację:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej