Narzędzia elektryczne mobilne > Odkurzacze / Odciągi mobilne małe / Cyklony

Odkurzacz z regulacją mocy czy bez

<< < (2/5) > >>

Koenig:

--- Cytat: Quent w 2021-05-27 | 13:52:50 ---Ważne żeby był długi i gruby!

--- Koniec cytatu ---

Cały czas mowa o odkurzaczu?
;D

KrisssK:
tak, a szczególnie o wężu .... D)

Stasiek:
Do prania odkurzacze są inaczej zbudowane. Masz dodatkowo pompę, która podaje ciecz, którą od razu zbierasz z materiału ssawką.
ALE ja swoim WD3 uprałem kilka kanap, dywanów, krzeseł, foteli i samochodów. Środek piorący podawałem ze spryskiwacza ciśnieniowego a zbierałem ssawką załozoną na rurę. Jest to upi***liwe, niewygodne ale da się. WD3 ma podciśnienie odpowiednie do zbierania wody z materiału.
Jak będziesz kupował odkrzacz to patrz na podciśnienie a nie na moc!
Po przygodach z praniem WD3 kupiłem odkrzacz piorący Numatic George. Polecam gdybyś potrzebował piorący. Wykonany lepiej niż ten osrany Karcher Puzzi. Ma metalowe złączki a nie plastiki. Podciśnienie mega a moc tylko 1000W.

Marizus:
Zmiana mocy przydaje się do odkurzania np dywanów, do warsztatu czym większa moc tym lepsza, osobiście raz zmniejszałem moc ssania jak odkurzałem komputer, poza tym zawsze na max. Mam nilfiska multi II 30T oraz Bosch GAS 35 M AFC z regulacją mocy i średnicy węża , moje odczucie jest takie że nilfisk pomimo niższej mocy ssania ciągnie lepiej niż Bosch.
Mam nieodparte wrażenie, ze odkurzacz za 1/4 ceny dużo nie odstaje jakością odkurzania od tego za ponad 2000, na plus dla droższego są bajery typu otrząsacz automatyczny, antystatyczny wąż i mocowanie skrzynek, minus że jak się przytka to mocno piszczy i to nawet jak jest pusty worek, a troszeczkę przytkają się pory w worku, dla mnie irytujące.
Do prania dywanów odkurzacz z funkcja prania, tu się nie da pogodzić tej funkcji z warsztatowym.

Większość odkurzaczy jest robiona przez takie firmy jak Karcher - Bosch, Nilfisk - stihl, makita, flex i Starmix -  Bosch, Metabo.

Więc chyba nie ma nad czym rozdzierać koszuli, a może lepiej kupić odkurzacz do prania i osobno budowlany, za przyzwoite dwa wyjdzie razem około 2000 (1200 piorący 600-800 budowlany)

 

Bacek:
Pranie będzie raczej okazjonalne. Zamiast dwóch odkurzaczy to już wolał bym piorący pożyczyć. Do płynu mam ciśnieniowy spryskiwacz (taki pompowany) i jakoś da radę. Ok, dzięki za porady.

Chyba jednak padnie na  ASR 25 L.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej