Narzędzia elektryczne mobilne > Odkurzacze / Odciągi mobilne małe / Cyklony

Scheppach DC100

<< < (3/3)

alehar:
Chcę przyspieszyć przepływ powietrza. Tak to sobie wymyśliłem. Nie wiem czy to coś da i dlatego pytam. Nie wiem czy dobrze myślę. Nie chcę też ładować kolejnej kasy na nowe rury i redukcję. Było napisane wyżej że stosuje się rury 80 po to żeby lepiej zasysało. Tak ogólnie to jestem zadowolony w porównaniu do tego jak nie miałem nic i wszystko leciało na podłogę i w powietrze, kurz był okropny ! Teraz o niebo lepiej  :)

joannes:
Jak zmniejszysz przekrój, to zrobisz zwężkę Venturiego, powinno przyspieszyć przepływ, więc potestuj

alehar:
Właśnie o  to mi chodzi. Zaryzykuję i włożę fi 63. Mam nadzieję że się nie będzie zapychać, kolega z postów powyżej stosuje tą średnicę właśnie do dw733.

alehar:
No i mam zamontowaną rurę fi 63 poprzez redukcję ze 100 na 63, długość rury około 1,1 m - działa, jakiejś istotnej zmiany w odsysania wiórów nie ma, ale jest lepiej niż przy rurze fi 100. Po zdjęciu worka z filtra jest solidny ciąg. Niestety DW733 pluje z natury wiórami i tego chyba się nie przeskoczy (w moim przypadku). Przeleciałem parę dech i kantówek i pojemnik był prawie pełen. Czyli działa :) Sprzątania jest na pewno o wiele, wiele mniej.
Podziękowania dla jpyt

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej