Narzędzia elektryczne mobilne > Odkurzacze / Odciągi mobilne małe / Cyklony

Scheppach DC100

(1/3) > >>

alehar:
Moje wcześniejsze przeboje opisane tu:
https://kornikowo.pl/profile/?area=showposts;u=2255

Kupiłem - jak w tytule, miałem już po dziurki w nosie wiórów i pyłu spod DW733. Wcześniejsze próby z WD3 i cyklonem własnej roboty nie zdały egzaminu. Do pilarki, frezarki itp. świetnie się nadaje, natomiast do DW733 już nie - za mała średnica na odbiór wiórów plus inne minusy.
Dziś właściwie "na siłę ;) " uruchomiłem - jak dla mnie pięknie zbiera, oceniam że około 85-95 % wiórów jest zebranych do pojemnika (65 L), zaznaczam że worek był zamontowany na filtrze, podobno bez worka rezultaty są o wiele lepsze, choć wtedy zapychamy filtr.
Dużo zależy od szerokości dechy i ile ustawię do zebrania.
Podczas montażu udało mi się naciągnąć rurę odkurzacza bez montowania redukcji z kratką, która utrudnia przejście wiórów do pojemnika. W związku z tym przepływ jest nie zakłócony.   To na razie tyle, przy większych robotach i dłuższym czasie użytkowania podzielę się uwagami.

wilk325:
Jak byś skrócił tą rurę o połowę, to jeszcze lepiej będzie ciągnął. Mam taki i właśnie pracuję na krótkim podłączeniu max 1m.

alehar:
Tak, słyszałem o tym, tylko się zastanawiam czy np. w razie ew. reklamacji nie będzie kłopotu. Później pomyślę też nad zmianą średnicy na 80 mm.

jpyt:
Patrząc po twoich zdjęciach to mam dokładnie taki sam rezultat z odkurzaczem Makita + cyklon z wężem 65mm do DW733.
Patrząc na budowę i parametry DC100 to nie rozumiem w czym on miałby być jakiś lepszy, no ale może się mylę, może jest w nim jakaś magia. Grunt, że jesteś zadowolny  :)

alehar:

--- Cytat: jpyt w 2022-01-27 | 22:09:49 ---Patrząc na budowę i parametry DC100 to nie rozumiem w czym on miałby być jakiś lepszy, no ale może się mylę, może jest w nim jakaś magia. Grunt, że jesteś zadowolny 
--- Koniec cytatu ---
Nie ma magii...  jak porównywałem organoleptycznie to DC100 po prostu lepiej wysysa wióry z DW733 niż konstrukcja WD3+cyklon - tak przynajmniej jest u mnie...
Robiłem też próby i łączyłem bezpośrednio WD3 z DW733 i wtedy nawet ładnie się zbierało, ale filtr w WD3 był w okropnym stanie. Na dłuższą metę to była by klapa...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej