Narzędzia elektryczne mobilne > Odkurzacze / Odciągi mobilne małe / Cyklony

wd3p do odciągu?

(1/4) > >>

wiorex:
Elo, pewnie ktoś z was próbował już używać odkurzacza kaercher wd3 jako serce odciągu?
Separator cyklonowy zrobiłem, nawet działa.
Natomiast zastanawiam się, czy jest sens robić całą instalację na rurach z kanalizy fi 50 do tego. Najdłuższy kawałek od cyklonu do ssawki (akurat strugarka by to była) miałby jakieś 5 metrów. Byłyby 3 skręty 90 stopni (powiedzmy, że zrobione na kolanach 3x30 st). Czy taki odkurzaczyk (1000 W mocy, lub inaczej 200 AirWatt) to pociągnie to wszystko? Nie jest za słaby do tego celu?

raw:
Ee, niezbyt to widzę. Bezpośrednio do cyklonu, tak, ale tłuc po kilkumetrowych rurach nie będzie miał chyba siły.

bushmaster:
Wszystko zależy jak szczelny będzie układ i co będzie do niego podpięte(ile stanowisk) .U mnie karcher pracował podpięty 6 miesięcy ma wezle z cyklonem.Potem zbudowałem nową jednostkę centralną podpietą do cyklona .Pociągnie nawet jak by była rura  długa na 30 m.

wiorex:
Ile stanowisk - chciałem 3. Ale oczywiście jednocześnie używane tylko jedno a pozostałe zaślepione.
Pewnie najwięcej wióra produkować będzie strugarka. Czy używałeś do takiego sprzętu swojego odciągu bazującego na odkurzaczu?

bushmaster:

--- Cytat: wiorex w 2020-12-23 | 07:44:29 ---Pewnie najwięcej wióra produkować będzie strugarka. Czy używałeś do takiego sprzętu swojego odciągu bazującego na odkurzaczu?
--- Koniec cytatu ---
U mnie ta jednostka centralna obsługuje 3-4 stanowiska natomiast maszyny typu strugarki  czy inne oraz elektronarzedzia mam podpietę do osobnego systemu w drugim większym pomieszczeniu .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej