Dobór zawiasu

Zaczęty przez raven, 2023-11-23 | 10:08:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

raven

Cześć,
Muszę zrobić schodki do łóżka piętrowego, z szufladami. Najwyższy stopień wychodzi mi na 19cm, więc nie upchnę tam szufladki. Pomyślałem, że zrobię ten stopień otwierany na zawiasie, a podstopnica będzie imitacją frontów jak w poniższych szufladach. Podpowiedzcie proszę jakiego zawiasu użyć, żeby stopień dochodził jak najbardziej do tylnej ścianki, ale żeby po zamknięciu nie było dużej szczeliny. Dajcie proszę konkretny model, bo nie mam o okuciach bladego pojęcia. Załączam skrina jak to mniej więcej ma wyglądać.

szmar

Można zrobić otwieraną podstopnicę .

raven

Chciałem tego uniknąć, żeby zabawki się nie wysypywały.

szmar

#3
Można zawias puszkowy do drzwi wpuszczanych, można zwykłe zawiasy splatane   ale wtedy będzie widać oś obrotu, czyli tak jak skrzynia z zawiasami
https://www.google.com/search?sca_esv=584824679&rlz=1C1YTUH_plPL1070PL1070&q=skrzynia+z+zawiasami&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwj8vI_w-NmCAxUWzwIHHah3C5wQ0pQJegQICxAB&biw=1920&bih=963&dpr=1#imgrc=nWc_C0F1LODO-M

VelYoda

zawias listwowy?
plus podparcie po bokach
haliaetus lub haliaetos – morski orzeł (bielik), rybołów, od gr. ἁλιαιετος haliaietos – morski orzeł (bielik), rybołów, od ἁλι- hali- – morski, od ἁλς hals, ἁλος halos – morze; αετος aetos – orzeł.

raven

A czy dałoby się wybrać coś z zawiasów puszkowych? Jakiś  taki, co otwierając się odsuwa drzwiczki od tylnej ściany.
Myślę, że podobnych zawiasów się używa chyba jak jest szafka narożna z pojedynczymi drzwiczkami. Wtedy one się otwierają na prostopadłą ściankę.

szmar

zawias do drzwi wpuszczanych

raven

Dzięki, rozejrzę się

szmar


raven

@szmar dokładnie o to mi chodziło! Dzięki za pomoc