Akcesoria stolarskie / meblowe > Okucia, siłowniki, szuflady, prowadnice, wyposażenie szafek

Prowadnice do szuflad w szafie z drzwiami otwieranymi.

(1/2) > >>

kawuel:
Cześć,

Zacznę od tego że w ogóle nie znam się na meblach z płyty i okuciach stąd też pytanie może wydawać się kompletnie banalne.

Otóż moja małżonka zamarzyła sobie aby w dwóch szafach PAX (Ikea) zamontować zamiast półek szuflady. Niestety po zapoznaniu się z ceną szuflad oferowanych przez Ikeę trochę mi się nogi ugięły (100 PLN). Pomyślałem że warto by obliczyć opcję chałupniczą niestety z początku napotykam na problem doboru prowadnic do szuflad. Otóż szafy o której mowa mają drzwi otwierane na zawiasach stąd też jak dobrze myślę prowadnice muszą dawać pewien dystans aby pozwolić na wysuw.

Pytanie do kolegów i koleżanek, jakich prowadnic powinienem szukać aby spełniały swoje zadanie a nie zrujnowały budżetu. Szuflady nie będą często używane (pewnie 2 razy na tydzień) oraz nie będą bardzo obciążone.

Pozdrawiam serdecznie

kwita:
IKEA oferuje w cenie 100 zł kompletną szufladę z prowadnicami z dociągiem. Sama taka prowadnica kosztuje średnio około 40 zł. Taniej będzie tylko na prowadnicy rolkowej, około 10 zł. Do tego dolicz zrobienie samej szuflady. Pośrednia cena prowadnicy to kulkowa. Jeśli nie masz doświadczenia w robieniu z płyt meblowych, może się okazać, że najtańszym rozwiązaniem bez kombinowania będzie zakup szuflad w IKEA. Uważam, że trzeba usiąść i przekalkulować wszystkie warianty. Płyty trzeba pociąć, okleić, skręcić... Mogą być jakieś korzyści pod warunkiem, że wszystko pójdzie dobrze, nie pomyślisz się w obliczeniach...

szmar:
Szuflada np: Blum Legrabox kosztuje od 450 zł , to ta Ikea jest tania.
Niestety @kwita ma rację , bo jak ma być zrobione to Ikea, a jak dla nauki to koszty nieistotne bo nauka kosztuje czas i pieniądze. 

SETA:

--- Cytat: kawuel w 2021-04-19 | 14:10:25 ---jak dobrze myślę prowadnice muszą dawać pewien dystans aby pozwolić na wysuw.
--- Koniec cytatu ---
Dokręć kawałek płyty do boku i na płytę dajesz dowolne prowadnice.

kwita:

--- Cytat: szmar w 2021-04-19 | 18:06:03 ---Szuflada np: Blum Legrabox kosztuje od 450 zł , to ta Ikea jest tania.
Niestety @kwita ma rację , bo jak ma być zrobione to Ikea, a jak dla nauki to koszty nieistotne bo nauka kosztuje czas i pieniądze.

--- Koniec cytatu ---
Do szaf lepsze kryte prowadnice typu tandem, niekoniecznie musi być blum. Skrzynkę można zrobić z drewna, sklejki, płyty stolarskiej. Wiadomo, że od strony zawiasu trzeba dać dystans w zależności od zastosowanego zawiasu

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej